reklama 

Dva turnajové tituly Hrabalové, vyhrávali také Ferkl a Sedláček

30.8.2015  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 648

Trutnov - Během druhého prázdninového měsíce podávali výborné výkony mladí tenisté z TJ Loko. Dařilo se zejména mladším žákům Martinu Ferklovi a Oliveru Lidickému. Skvělou formu předvedla i mladší žákyně Eliška Hrabalová a dobře si vedl také babytenista Adam Sedláček.

Dva turnajové tituly Hrabalové, vyhrávali také Ferkl a Sedláček

Martin Ferkl se výrazně prosadil na turnaji mladších žáků na dvorcích LTC Hradec Králové, kde nastoupil v pozici druhého nasazeného hráče.

V prvním kole porazil Miloše Teichmana hladce 6:0,6:0, ve čtvrtfinále zdolal Ondřeje Pala 6:4,6:2. V semifinálovém utkání vybojoval vítězství nad Jakubem Novákem 7:5,6:4 a ve finále nastoupil proti Dominiku Kubatkovi z TK Orlová, nad kterým přesvědčivě zvítězil 6:3,6:2 a mohl se tak radovat z vítězství ve dvouhře.           

Na stejném turnaji se dařilo i dalšímu nadějnému hráči Oliverovi Lidickému. Ten se dokázal probojovat až do semifinále, ve kterém však podlehl Martinovu finálovému soupeři Kubatkovi 4:6,1:6 a obsadil třetí místo.

Společně pak trutnovští tenisté ovládli čtyřhru, když postupně vyřadili páry Cahlík-Horák 6:0,6:0, Novák-Veselý 6:1,6:1 a ve finále po tuhém boji zdolali nasazenou dvojici číslo 1 Vala-Pala 3:6,6:1,7:6.

Tenis Ferkl

Výborné výkony v průběhu celé letní sezony podává teprve desetiletá Eliška Hrabalová. Velmi vydařený turnaj odehrála na dvorcích LTC Hradec Králové, kde se probojovala až do finále, v němž však nestačila na Elišku Jansovou ze Dvora Králové. Po bojovném výkonu jí podlehla 3:6, 2:6.

Své přemožitelce oplatila porážku hned na následujícím turnaji v Pardubicích, když ji v dramatickém semifinálovém zápase vyřadila po setech 6:2, 2:6, 1:0 (7). Své vítězné tažení završila ve finálovém utkání s Alexandrou Kučerovou z TK Blansko, s níž si snadno poradila 6:1,6:0. Vítězství přidala i ve čtyřhře, kterou ovládla se svojí spoluhráčkou Nicole Korencovou.

Na další turnajový titul ve dvouhře pak dosáhla Eliška opět v Pardubicích, na dvorcích 1. Východočeská tenisová, kde se jí již tradičně daří. Nejprve vyřadila po velkém boji svoji oddílovou kamarádku a první nasazenou hráčku Ester Köhlerovou 2:6, 6:4, 1:0 (5). Ve čtvrtfinále hladce porazila Lucii Madarasovou 6:0, 6:0. Ze strhující semifinálové bitvy s Anetou Maršálkovou vyšla jako vítězka po setech 5:7, 6:3, 1:0 (7). Ve finále si snadno poradila s Natálií Davidovou z TJ Tesla Pardubice 6:2,6:1.

Úspěšně si trutnovská tenistka vedla i na turnaji ve Vysokém Mýtě, kde si rovněž zahrála finále s první nasazenou hráčkou Natálií Škrlíkovou z LTK Liberec . Na svou soupeřku však tentokrát nestačila, prohrála 3:6, 2:6.

Tenis Sedlacek

Výborný tenis předváděl i babytenista Adam Sedláček na Letním okruhu Babolat Tour 2015. Turnaj se hrál na tenisových kurtech TJ Spoje Praha. Adam postoupil ze své skupiny z prvního místa. V semifinálovém zápase nastoupil proti Matyášovi Krejčímu z TK Orel Praha, kterého porazil svojí pestrou nátlakovou hrou 6:1. Ve finále s Filipem Vojtíškem z 1.ČLTK Praha, kdy po nepovedeném začátku  prohrával již 0:2, se mu podařilo zpřesnit hru a zápas otočit. V závěru již nedal svému soupeři šanci a zvítězil 6:3. Stal se tak vítězem tohoto regionálního turnaje a postoupil do celorepublikového Masters, který se uskuteční v polovině září v Praze.                      

(bog, mva)
michal@trutnovinky.cz

twitter: michalbogan
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama