První turnajový double po tříhodinové bitvě ve finále

4.8.2015  •  Ostatní sporty  •
čtenost 300

Trutnov - Teprve desetiletá místní tenistka Eliška Hrabalová si skvěle vedla na turnajích mladších žákyň v Pardubicích a především v Poděbradech, kde se poprvé na jednom místě radovala z vítězství jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře.

Svého dosud největšího sportovního úspěchu dosáhla na kurtech tamní TJ LTC, kde si po soustředěných a bojovných výkonech poradila se všemi soupeřkami.

Na cestě k prvenství nejprve vyřadila Elišku Šmídovou 6:0, 6:0. Ve čtvrtfinálovém zápase lehce přehrála Barboru Šuleovou 6:1, 6:1 a zvítězila i v semifinálovém duelu nad Adélou Síkelovou 6:1, 6:3. Ve velice kvalitním finále, které trvalo téměř tři hodiny, vydřela vítězství nad Sofií Tůmovou 3:6, 6:3, 7:6 (9). S radostí tak mohla zvednout nad hlavu poděbradský pohár pro celkovou vítězku.

Skvělé vystoupení v singlu podtrhla ještě vítězstvím ve čtyřhře, ve které triumfovaly s Josefínou Šmejdířovou. Ve finálovém zápase si hladce poradily s párem Kredbová - Kocková 6:0, 6:1.

Eliška zúročila dlouhodobou systematickou přípravu a poctivý přístup k tréninku i na turnaj v Pardubicích, kde vyřadila Andreu Semonskou 6:0, 6:0, Nikole Korencovou 6:2, 6:1 a Kateřinu Blažčíkovou 6:1, 6:0. V dramatickém finále pak podlehla Kláře Marii Kubešové 6:1, 2:6, 6:7 (9). Chuť si spravila ve čtyřhře, kde společně s Kateřinou Blažčíkovou slavily finálové vítězství nad párem Maršálková - Korencová 6:4, 6:2.

Pěkného úspěchu dosáhl na turnaji babytenistů v pražských Říčanech také další nadějný tenista TJ Loko Trutnov Adam Sedláček. S přehledem postoupil ze své skupiny mezi osm nejlepších a poradil si i se svým čtvrtfinálovým soupeřem Michalem Bublou z TC VŠ Praha, nad kterým zvítězil po takticky bezchybném výkonu 6:4. V semifinálovém duelu pak Adamovi chybělo při rozhodujících míčích trošku toho pověstného štěstí a Martinu Koškovi podlehl 3:6. Obsadil tak bronzovou příčku.