Triatlonistům vypálil rybník lyžař, nejrychlejší byla štafeta Na Poslední Chvíli

6.8.2015  •  Ostatní sporty  •
čtenost 2440

Trutnov - Parádní závod, skvělé výkony, úžasná atmosféra. Zase o kousek výš se podařilo posunout laťku Trutnovskému triatlonu, který se ve středu uskutečnil v Dolcích. Do kempu si přišlo užít závod rekordních 120 sportovců.

„Je to bezvadný,“ měl pořadatel Pavel Káňa velkou radost z  účasti, která překonala tu loňskou. Do závodu sice zasáhlo o něco méně mužů než před rokem (52), ale startovalo více žen (13) a hlavně tříčlenných štafet (17). „Jsem rád, že se to rozkřiklo a právě kategorie štafet se rozrůstá,“ potěšilo organizátora z trutnovského oddílu triatlonu, jak lidé sestavují týmy, aby se mohli zúčastnit.

Zkrácenou verzi závodu pořadatelé připravili i pro děti, které se na startu objevily čtyři. Z mola plavaly rovnou ke břehu, takže asi sto dvacet metrů. Na kole si daly šest kilometrů a běžecký úsek měřil kilák a půl. Zvítězil Petr Kudrna. Ve sprinterském souboji místních judistů v cílové rovince předstihl Radka Gottwalda.

„Byl to můj první triatlon a bylo to dobrý, akorát mi to přišlo krátký. Nejtěžší pro mě bylo asi plavání,“ řekl nejmladší „železný“ vítěz středečního závodu.

IMG 1618

Jako druhý, kdo pak v cíli protnul pásku, která se natahovala před doběhem vítězů kategorií, byl běžkař Adam Götz. Nejednalo se ale o nejlepšího individuálního borce. Byl to závěrečný člen nejrychlejší štafety s názvem Na Poslední Chvíli. Tu ve vodě zahajovala plavkyně Barbora Morávková a na kole jel zástupce ředitele ZŠ kpt. Jaroše Petr Karajanis.

„Díval jsem se na výsledky z minulého roku, kdy jednotlivec Míra Hornych porazil štafetu. Tak jsem si říkal, že tady je něco špatně. Nedalo mi to a řekl jsem si, že musím sestavit rychlejší tým. A když složíš dobrý tým, nedá se neuspět,“ usmíval Petr Karajanis. Ten svému běžci Adamovi předával štafetu na druhé pozici, aby pak trutnovský lyžař doběhl pro suverénní vítězství. Tahle parta nakonec dala závod za 49 minut a 2 vteřiny.

IMG 1496

Čas první štafety byl však pouze o 57 vteřin rychlejší, než nejlepší výkon jednotlivce. Tím se blýskl běžec na lyžích Radek Šretr. Závod na 400 metrů plavání, 12 km jízdy na kole a 3,5 km běhu zvládl jako jediný o sekundu pod padesát minut. „Věděl jsem, že plavání bude špatný, taky jsem se málem utopil. Ale za to kolo bylo super. Když jsme podruhé vyjížděli kopec, zkusil jsem nastoupit a vyšlo to. I když jsem měl pak při běhu trošku tvrdší nohy, Míru Hornycha jsem za sebou už ani neviděl, tak jsem si to už jen hlídal,“ přiblížil muž, jak porazil vítěze posledních dvou ročníků. Více jeho postřehů čtěte ZDE.

IMG 1346

Titul nejrychlejší ženy získala Alena Füllsacková. Čas bývalé plavkyně Lokomotivy byl 1:04:32. „Už přes rok závodně neplavu a netrénuju, takže to bylo znát, ale zase jsem to dohnala na kole,“ vyprávěla sedmnáctiletá dívka, která se na pozici vedoucí ženy závodu probojovala v prvním ze dvou běžeckých okruhů, kdy dostihla nejlepšího plavce závodu, Kateřinu Holubovou. „Loni jsem byla třetí, tak jsem si říkala, že by bylo fajn, kdyby se mi to podařilo znovu. Vůbec jsem nemyslela, že vyhraju.  Jeden z důvodů, proč mi to vyšlo, bylo určitě i to, že jsem si vyprosila startovní číslo 13, které je moje šťastné číslo,“ usmívala se.