reklama 

Zlatý víkend tenistů, Martin Fiala odvrátil tři mečboly

11.2.2015  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 829

Trutnov - Skvělý víkend zažili mladí tenisté z TJ Loko Trutnov. Výbornou formu opět potvrdili dva nejlepší babytenisté Martin Fiala a Adam Sedláček. Dařilo se i mladšímu žákovi Martinu Ferklovi.

Zlatý víkend tenistů, Martin Fiala odvrátil tři mečboly

Martin Fiala si zahrál na Perníkovém turnaji, který se konal na dvorcích TK Perštýn 1897 Pardubice za účasti 22 hráčů. Suverénně postoupil ze své skupiny do čtvrtfinále , kde si snadno poradil s domácím hráčem Rodanem Flídrem 4:0. V semifinále rovněž hladce přehrál Kateřinu Rakoušovou z Hlinska 4:0. V napínavém a velmi vyrovnaném finále, ve kterém musel odvracet tři mečboly soupeře, nakonec zvítězil 4:3 a radoval se tak ze svého prvního vítězství ve dvouhře.

Adamovi Sedláčkovi velmi svědčily tenisové kurty TJ Spoje Praha, kde si chtěl změřit své síly s pražskými hráči. A zvládl to na výbornou. Nejprve prošel bez zaváhání základní skupinou a postupoval do čtvrtfinále z prvního místa. V něm si poradil s nadějným hráčem Lukášem Perníčkem a zvítězil 4:1. V semifinále narazil na houževnatého soupeře Alexe Macnara a po vyrovnaném boji ho porazil 4:2. V dramatickém finálovém zápase s levorukým Kajetánem Vávrou prohrával 1:2, ale svou bojovností nakonec nepříznivě se vyvíjející zápas otočil a zvítězil 4:2. Tím si rozšířil svoji bohatou medailovou sbírku o další zlato.

Sedlacekpraha

Na jiných pražských dvorcích TŠ Lucie Hradecké se představil na turnaji mladších žáků Martin Ferkl. A vedl si rovněž výborně. V prvním kole zdolal v napínavém zápase Samuela Snopka 6:3, 0:6, 1:0 (9). Ve čtvrtfinále hladce přehrál Ondřeje Mráze 6:1, 6:1. Semifinálový duel s Janem Pučelíkem přinesl velmi tuhý boj, ze kterého jako vítěz vyšel trutnovský hráč, když zvítězil 6:1, 7:6 (9). Finálový zápas již Martinovi nevyšel podle představ a podlehl v něm prvnímu nasazenému hráči Kryštofu Tomanovi 1:6, 2:6. Turnajový triumf si však připsal ve čtyřhře, do které nastoupil s Adamem Vejvodou. V semifinále vyřadili pár Poláček - Pučelík 6:3, 6:2 a ve finále po skvělém výkonu i první nasazenou dvojici Toman - Šidík 6:0, 2:6, 1:0 (3).

Ferklpraha

(bog, mva)
michal@trutnovinky.cz
twitter: michalbogan
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama