Křepinští zazářili v Jablonci, medaile přivezl i Lidický

26.9.2015  •  Ostatní sporty  •
čtenost 556

Trutnov - Sourozenci Křepinští skvěle reprezentovali oddíl tenisu Loko Trutnov na turnaji kategorie B v Jablonci nad Nisou. Tomáš získal zlato v singlech a stříbro v deblech. O rok mladší Simona zdárně následovala svého bratra a vybojovala své první dvě medaile z turnaje této kategorie - bronz v singlech i deblech. Dařilo se také Oliveru Lidickému.

Až do semifinále turnaje mladších žáků na kurtech ČLTK Bižuterie v Jablonci nad Nisou postupoval Tomáš Křepinský bez větších problémů - porazil Michala Vinteru 6:2, 6:1, Jakuba Babku 6:0, 6:0 a Martina Machalu 6:2, 6:0. Průběh semifinále proti Jakubovi Prachařovi si Tomáš zbytečně zkomplikoval. V prvním setu už vedl 5:0, polevil a soupeř se dotáhl na rozdíl jediného gamu. Tomáš byl pod obrovským tlakem, přesto se s koncovkou setu lépe vypořádal a první set vyhrál 6:4. V druhé sadě již nezaváhal a ovládl ji poměrem 6:0.

Ve finále se utkal s velmi silným soupeřem z TK Sparta Praha Williamem Matthew Donaldem, kterému oplatil porážku z finále zimního turnaje na TK Konstruktiva. Do prvního setu vstoupil Tomáš příliš bojácně a po chvíli už prohrával 0:3. Teprve za tohoto stavu zapnul naplno a obrovskou bojovností se dokázal vrátit zpátky do utkání. Soupeři už nedovolil ani game a první set vyhrál 6:3. Podobný průběh měl i druhý set. Tomáš prohrával až do stavu 3:4, kdy se mu podařilo vybojovat tři gamy v řadě. Výsledkem 6:4 vyhrál druhý set a zajistil si prvenství.

Skvělý úspěch v singlech vyšperkoval druhým místem v deblech s Jakubem Prachařem. Ve finále podlehli dvojici Vejšický - Donald 3:6, 5:7.

Krepinsky Jablonec Ctyrhra

Ve výborné formě zastihl závěr sezony Simonu Křepinskou, která se na turnaji mladších žákyň kategorie „B“ na ČLTK Bižuterie v Jablonci nad Nisou probojovala v singlech i deblech na stupně vítězů.

V singlech hladce postoupila přes Petru Maškovou (6:0, 6:1), poté Lucii Říhovou (7:5, 6:1), které tím oplatila porážku z předchozího turnaje a Kateřinu Čechovou (6:1, 7:5). V zápase s Kateřinou prohrávala ve druhém setu už 2:5. Obrovským nasazením a bojovností se však Simoně podařilo nepříznivý průběh zvrátit. V semifinále už nestačila na Annu Panchartek, pozdější vítězku celého turnaje, které podlehla 1:6, 2:6 a poprvé si z trunaje kategorie B odvezla bronzovou medaili. Tu vybojovala také se spoluhráčkou Denisou Jílkovou i v deblech.

Krepinska Jablonec Bronz

Úspěšně si na turnaji mladších žáků Tenis-Centrum DTJ Hradec Králové počínal též Oliver Lidický. V osmifinále singlů bez problémů přešel přes Matěje Krupičku (6:0, 6:2) a ve čtvrtfinále přes Petra Matějíčka (6:1, 6:0). Ve vyrovnaném semifinále pak podlehl pozdějšímu vítězi Maximovi Kubelkovi 5:7, 6:4, 4:6 a zbyl na něj „jen“ bronz. V deblech společně s Ondřejem Záplatou porazili pár Matějíček - Kozlík 6:0, 6:1. Finálový soupeř však byl již nad jejich síly a Kubelkovi a Valou podlehli 1:6, 3:6 a získali stříbrnou medaili.