Medailové žně. Křepinský sbírá úspěchy na „áčkových“ turnajích

16.9.2015  •  Ostatní sporty  •
čtenost 819

Trutnov - Skvělou formu získali a stále si drží někteří tenisté Lokomotivy na konci prázdnin a začátku školního roku. Ve vynikajících výkonech pokračoval zejména Tomáš Křepinský, který přivezl bronzový double z turnaje kategorie A a zlato a dvě stříbra z turnajů kategorie B. Dařilo se i Oliveru Lidickému (zlatý double), Elišce Hrabalové (zlato, stříbro a bronz) a Ester Köhlerové (zlatý double).

Úspěšnou šňůru zahájil Tomáš Křepinský na turnaji kategorie B - Klatovy Cup, kde podlehl až ve finále Lukášovi Haugemu výsledkem 4:6, 4:6. Z Klatov se Tomáš přesunul do Tachlovic na  další „béčkový“ turnaj a tentokrát předvedl vítěznou jízdu (Šmída 6:0, 6:0; Šulc 6:2, 6:0; Mikula 6:2, 7:6; Prachař 6:1, 6:2), kterou zakončil dramatickým bojem o zlato a výhrou nad Oldřichem Vejšickým 6:3, 7:6 (3). K tomu ještě přidal stříbro ze čtyřhry.

Super výsledky dosahoval Tomáš i na nejprestižnějších turnajích kategorie A. V Mělníku (Severní energetická Superpohár - Tennis Arena Kids Tour) ve svém tažení za bronzovou medailí ze singlů nejprve v prvním kole zdolal Ottu Hertla 6:1, 6:0, v osmifinále Jakuba Jupu 6:4, 6:2 a ve čtvrtfinále po skvělém výkonu sparťana Štěpána Bauma 6:4. 6:3. V semifinálovém zápase po vyrovnaném průběhu podlehl pozdějšímu vítězi celého turnaje Danielu Siniakovi 3:6, 4:6. Třetí místo mu patřilo i ve čtyřhře, kterou hrál s Josefem Zapletalem.

Krepinsky

O tomto víkendu zasáhl Tomáš v rámci stejné tour do turnaje mladších žáků v Praze na TK Neridé. V deblech spolu s prostějovským Lukášem Zavřelem vybojovali skvělé třetí místo, když v semifinále podlehli pozdějšímu vítěznému páru Lukáš Hauge - Michal Kračman 3:6, 4:6. V singlech Tomáš bez větších problémů nejdříve postoupil přes Filipa Apltauera a poté přes Ondřeje Kratochvíla. Do čtvrtfinálového zápasu s prvním nasazeným Vojtou Burianem vstoupil bez respektu a po hodině získal první set 6:3. V dalším průběhu tříhodinové bitvy získával navrch soupeř a v následujících dvou setech pozdější vítěz turnaje zvrátil celý zápas ve svůj prospěch výsledky 6:2, 6:1.

Úspěšně si počínal též Oliver Lidický na turnaji mladších žáků - Memoriálu Strýčka Jedličky, který proběhl na tenisových dvorcích TK Sparta Praha. Oliver ovládl jak soutěž jednotlivců, tak i dvojic a připsal si na své konto první zlatý double v sezóně. V deblech zvítězil společně Tobiasem Šoltysem.

Tenis Lidicky

Výborných výsledků dosáhly také mladší žákyně Eliška Hrabalová a Ester Köhlerová.  Eliška na turnaji v Hradci Králové si připsala skalp první nasazené hráčky Natálie Lubinové a postoupila až do finále. V něm sehrála vyrovnaný zápas s Nicolou Korencovou, které podlehla v třísetové bitvě 6:1, 4:6, 2:6. Zlato však slavila ve čtyřhře s Natálií Davidovou.

Tenis Hrabalova

Další víkend vyrazila společně s oddílovou spoluhráčkou Ester Köhlerovou na kurty LTC Kolín, odkud si přivezla bronz ze singlu. Na turnaji excelovala Ester, která získala druhý zlatý double v sezoně. Ve finále dvouhry porazila přemožitelku Elišky, Emmu Roháčovou, 6:4, 6:4. Ve čtyřhře po boku Sáry Brabcové si ve finále snadno poradily s Annou Marií Prouzovou a Viktorií Moravcovou a zvítězily 6:1, 6:1.