Výhry nad nasazenými jedničkami otevřely Křepinské cestu ke dvěma zlatům

20.4.2016  •  Ostatní sporty  •
čtenost 354

Trutnov - Skvělý vstup do letní sezony předvedla Simona Křepinská na meziokresním přeboru starších žákyň Královéhradeckého kraje, který minulý víkend proběhl na kurtech Tenis-Centrum DTJ Hradec Králové. I když trutnovská hráčka spadá ještě posledním rokem do mladších žákyň, na turnaji starší kategorie se dokázala ze všech hráček nejlépe vypořádat se záludnostmi hry pod širým nebem a vybojovala zlato jak v singlech, tak i deblech.

Na cestě za zlatou medailí ve dvouhře porazila nejprve Veroniku Havlínovou z TJ Chlumec n/Cidlinou (6:3, 6:1). Poté dvěma kanáry vyprovodila z kurtu druhou nasazenou hráčku z pořádajícího klubu Vendulu Silbernáglovou. V semifinále porazila Emmu Roháčovou z TC Dvůr Králové (6:1, 7:5) a ve finále si poradila s nasazenou jedničkou Jesikou Škodovou z Nespin (6:3, 7:5).

Ve čtyřhrách s domácí hráčkou Marií Kunitsynou v prvním kole přehrály pár trutnovských spoluhráček Aneta Martincová a Daniela Hrudíková (6:3, 6:2). Tyto dvě hráčky a ještě třetí Trutnovačka Ester Köhlerová se zúčastnily i singlů, ovšem přes velkou snahu vypadly hned v prvních kolech. Nešťastný zápas sehrála Köhlerová, která nad Škodovou vyhrála první set 6:2, vedla i ve druhém, ale ten pak ztratila v tie-breaku. Ve třetím setu podlehla 1:6.

Zpět k dvojici Křepinská - Kunitsyna, která poté k sobotnímu semifinále nastoupila proti prvnímu nasazenému páru Havlínová - Silbernáglová až pozdě večer. Po vyrovnaném průběhu nakonec vybojovalo trutnovsko-hradecké duo první set až v tiebreaku 7:4 a poté byl zápas přerušen pro tmu. V nedělní dohrávce Křepinská a Kunitsyna zvítězily i ve druhém setu 6:3 a postoupily do finále. V tom si bez větších problémů poradily s domácí dvojicí Prouzová - Korencová (6:3, 6:1) a braly zlato.