Finále Křepinské: od kanára přes slzy a hádky k pózování s trofejí

18.5.2016  •  Ostatní sporty  •
čtenost 643

Trutnov - Vyhrála devět gamů v řadě a vypadalo to, že si tenistka Simona Křepinská na domácí antuce v pohodě dokráčí pro turnajové vítězství v oblastním přeboru…

…Ale pak mladší žákyně Lokomotivy pro změnu osm gamů v řadě prohrála a na kurtu se dostala do takového rozpoložení, že by na ni asi nikdo nevsadil. Brečela, vztekala se, hádala se, nevěděla, co má hrát… Jenomže potom následoval další obrat a po výhře ve třetím setu 7:5 se mohla nechat zvěčnit s vítěznou trofejí.

Simčo, jsi spokojená s tím, jak jsi procházela domácím turnajem?
Jsem moc spokojená a mám z toho velkou radost. Ještě k tomu jsem v každém zápase vyhrála aspoň jeden set 6:0.

Ve finále jsi nad Nelou Odehnalovou vedla 6:0 a 3:0. Co se pak stalo?
Soupeřka přestala chybovat a já jsem znejistěla. Chyby jsem naopak začala dělat já.

Bylo tam několik situací, kdy jsi byla pořádně rozhozená. Takhle se u tebe běžně střídá nálada?
Mívám někdy slabší chvilky, ale tohle byla výjimka, přece jenom to bylo finále přeboru. Budu pracovat na tom, aby se to už neopakovalo. (směje se)

Co ti pomohlo vrátit se do zápasu ve třetím setu?
Věděla jsem, že když budu takhle pokračovat, tak nevyhraju. Přestala jsem myslet na stav, potom se mi povedlo pár míčů a začala jsem si zase věřit.

Jak jsi na tom byla v koncovce zápasu se silami? Finále trvalo přes dvě a čtvrt hodiny…
Byla jsem už docela unavená, ale naštěstí jsem to dokázala dotáhnout až do konce. Myslím si, že soupeřka na tom s únavou byla podobně.

finále: Křepinská - Odehnalová (Hradec Králové) 6:0, 3:6, 7:5

Dostala jsi doma nějakou odměnu za výhru?
Ještě ne, zatím nebyl čas. Jakmile bude, dáme si nějaký dortík a šampíčko. (usmívá se)

Jaké budou tvoje další plány do letní sezony?
Chtěla bych vyhrát nějaké „béčko” a uhrát dobré výsledky na „áčkách” a na mistrovství republiky. Na konci sezony bych chtěla být první v kraji a aspoň do dvacátého místa v republice. Taky budu hrát turnaje starších žákyň, abych získala body do následující sezony.

twitter: michalbogan