reklama 

Trutnovské kurty vydaly postupující na republiku, domácí jednička slavila double

18.5.2016  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 666

Trutnov - O možnost zajistit si postup na mistrovství České republiky mladších žákyň v tenise se od soboty do pondělí bojovalo na antukových dvorcích v areálu u řeky Úpy. Trutnovský oddíl pořádal Východočeský oblastní přebor. Turnaje se zúčastnilo 32 hráček, domácí klub měl ve hře sedm dívek.

Trutnovské kurty vydaly postupující na republiku, domácí jednička slavila double

Na nově zrekonstruovaných kurtech se z Lokomotivy konkrétně představily Simona Křepinská, Ester Köhlerová, Eliška Hrabalová, Aneta Martincová, Natálie Nývltová, Klára Melicharová a Daniela Hrudíková. V turnajovém pavouku se tak odehrálo i na několik zajímavých trutnovských soubojů.

Už v prvním kole se střetly Nývltová a Martincová. Po třísetové bitvě 6:3, 1:6, 6:3 se z postupu radovala Nývltová. Kromě Martincové skončil turnaj v úvodním zápase ještě pro Hrudíkovou, která podlehla Kunitsyně (Hradec Králové) 1:6, 0:6, a Melicharová nestačila na Peřinovou (Pardubice) 1:6, 1:6.

Ve druhém kole zase proti sobě stály turnajová jednička Křepinská a Nývltová. Favoritka Simona svou oddílovou kamarádku vyprovodila z kurtu dvěma kanáry. Další dvě domácí tenistky v osmifinále, Köhlerová a Hrabalová, svoje zápasy zvládly, a tak ve čtvrtfinále mohlo dojít na jejich vzájemný duel. Z postupu mezi nejlepší čtyři se pak radovala Köhlerová po výhře 6:4, 6:1.

A trutnovské obsazení mělo následně i jedno semifinále, kdy se právě Köhlerová pokusila vzdorovat Křepinské. Ta ale potvrdila, že je v klubu momentálně nejvýraznější Trutnovačkou a po setech 6:3, 6:0 postoupila do finále.

Turnaj se dohrával v pondělí. Nejdříve začal zápas o třetí místo, ve kterém nakonec po třísetovém boji Köhlerová podlehla Lašákové. Finále vypuklo od půl jedenácté a jednalo se o záležitost dvou nejvýše nasazených hráček. Soupeřkou Křepinské byla Nela Odehnalová, se kterou o den dříve slavila triumf ve čtyřhře.

Do finále lépe vstoupila domácí tenistka. Po zimní sezoně neoficiální krajská jednička a dvacátá hráčka celorepublikového žebříčku vyhrála úvodní set nečekaně hladce 6:0. Ve druhé sadě se dostala do vedení 3:0, ale pak zápas nabral úplně jiný směr. Převahu na kurtu i díky svému bekhendu získala o rok mladší tenistka z Hradce Králové a druhý set otočila na 3:6.

Také v rozhodujícím třetím setu to nevypadalo s domácí hráčkou zrovna dobře, prohrávala 0:2, 2:4. Po vyrovnání na 4:4 jí Odehnalová opět odskočila a nad Křepinskou se vznášela hrozba odvracení mečbolů. K té však nedošlo a třemi vyhranými gamy trutnovská gymnazistka dotáhla set k vítězství 7:5.

„Přestala jsem myslet na stav, potom se mi povedlo pár míčů a začala jsem si zase věřit,“ poznamenala, co vedlo k rozhodujícímu obratu. Rozhovor s ní si přečtěte ZDE.

Finále trvalo přes dvě a čtvrt hodiny. Tenis v podání jedenáctileté a desetileté naděje nabídl spoustu hezkých a někdy i dlouhých výměn. Na obou stranách se střídaly emoce i slzičky. Mistrovství republiky mladších žákyň, kam si kromě finalistek zajistily postup i poražené semifinalistky, se uskuteční 5. až 10. července v Mostě.

Výsledkový servis

DVOUHRA - čtvrtfinále:
Křepinská - Jansová 6:1, 6:0
Köhlerová - Hrabalová 6:4, 6:1
Jedličková - Lašáková 1:6, 4:6
Odehnalová - Smékalová 6:3, 6:4
semifinále:
Křepinská - Köhlerová 6:3, 6:0
Odehnalová - LašákovÁ 6:4, 6:1
finále:
Křepinská - Odehnalová 6:0, 3:6, 7:5 

ČTYŘHRA - čtvrtfinále:
Křepinská/Odehnalová - Brabcová/Smékalová 6:1, 6:1
Lašáková/Jedličková - Peřinová/Škuligová 6:0, 3:6 (10)
Roháčová/Korencová - Svobodová/Jansová 6:4, 3:6 (10)
Kunitsyna/Köhlerová - Šimonková/Kubešová 6:1, 7:5
semifinále:
Křepinská/Odehnalová - Lašáková/Jedličková 7:5, 6:1
Kunitsyna/Köhlerová - Svobodová/Jansová 6:1, 6:2
finále:
Křepinská/Odehnalová - Kunitsyna/Köhlerová 6:2, 6:3 

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
twitter: michalbogan

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama