reklama 

Tenista Křepinský vybojoval mezi východočeskou elitou dvě medaile

28.1.2016  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 439

Trutnov - Tenista Tomáš Křepinský zúročil dobrou formu ziskem bronzové medaile ve dvouhře a stříbra v deblech na východočeském halovém oblastním přeboru starších žáků, kterého se v Žamberku zúčastnilo 24 nejlepších hráčů Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Tenista Křepinský vybojoval mezi východočeskou elitou dvě medaile

V singlech Tomáš v předkole hladce přešel přes Davida Bílka z SK Týniště nad Orlicí 6:0, 6:0. V osmifinále narazil na druhého hráče oblasti Filipa Hudtze z pořádajícího oddílu, kterého po vyrovnaném a vyčerpávajícím boji porazil 7:6, 6:2. Ve čtvrtfinále si poradil s Radkem Šoltysem z TC Jičín 6:1, 6:1. V semifinále narazil na Břetislava Lukáše z Tennis club Dvůr Králové a tomu bohužel podlehl 4:6, 4:6.

Na prohře se patrně podepsala únava z předchozích těžkých zápasů. Bronzovou medaili přebíral Tomáš se slzami v očích. Před necelým týdnem totiž dokázal Břéťu porazit a prohra v semifinále oblastního přeboru znamenala, že nominaci na mistrovství republiky získal jeho přemožitel.

Slabou náplastí byl pro Tomáše zisk stříbrné medaile v deblech, kterou vybojoval společně s Břéťou. V pondělním finále po naprosto vyrovnaném průběhu utkání, kdy se vedení v jednotlivých setech přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec podlehli páru Vojtěch Veigert - Filip Hudetz 6:7, 4:6.

Úspěšně si o víkendu počínal i Martin Fiala. Na turnaji mladších žáků v Čerčanech získal v deblech spolu s Filipem Horákem z I. ČLTK Praha zlatou medaili. V singlech se probojoval do čtvrtfinále, v němž podlehl pozdějšímu vítězi Václavu Švejcarovi ze Slavoje Český Brod 6:7, 0:6.

(bog, jkr)
michal@trutnovinky.cz
twitter: michalbogan
foto: Josef Křepinský

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama