reklama 

Tenistka Křepinská vládkyní východu Čech, postoupila na mistrovství republiky

13.1.2016  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 647

Trutnov - Zlatou medaili ve východočeském halovém oblastním přeboru mladších žákyň vybojovala tenistka Simona Křepinská. Turnaj se uskutečnil na dvorcích Tenis-Centrum DTJ v Hradci Králové.

Tenistka Křepinská vládkyní východu Čech, postoupila na mistrovství republiky

Simona Křepinská je na snímku vlevo.

Trutnovská tenistka se tímto vítězstvím kvalifikovala na halové mistrovství ČR, které v prvním únorovém týdnu proběhne v areálu tenisového klubu pražské Sparty. „Jsem hrozně šťastná, je to zatím můj největší úspěch“, řekla po finálovém zápase Simona.

Na cestě za celkovým vítězstvím porazila Elišku Jansovou z Tennis clubu Dvůr Králové (6:2, 6:1), Sáru Brabcovou z Chotěbořských strojíren Chotěboř (6:1, 6:3), Emmu Roháčovou z Tennis club Dvůr Králové (6:0, 6:0) a v pondělním finále Nelu Odehnalovou z domácího oddílu (7:5, 6:1).

Společně s finálovou soupeřkou vybojovaly stříbro v deblech, když v nočním zápase o zlato s párem Kateřina Kotvová - Simona Válková podlehly až v supertiebreaku. Na jejich výkonu se podepsala únava z těžkých singlových zápasů, které na rozdíl od svých soupeřek v průběhu neděle sehrály.

Zkušenosti na tomto přeboru sbírala též o rok mladší Eliška Hrabalová. V singlech se probojovala do osmifinále, ve kterém podlehla Sáře Brabcové (7:6, 6:1). V deblech se společně s Natálií Davidovou probojovala do čtvrtfinále, v němž po vyrovnaném průběhu podlehly dvojici Jansová – Hřebačková až v supertiebreaku (10:4).

Ve stejném termínu se na dvorcích TK Pernštýn Pardubice uskutečnil východočeský halový oblastní přebor mladších žáků. I zde měl trutnovský oddíl tenisu svá dvě želízka v ohni – Martina Ferkla a Olivera Lidického.

Martin se vítězstvím nad Ondřejem Palou (6:3, 6:3) probojoval do čtvrtfinále, další postup mu překazil Bohumil Bezdíček z DTK Skuteč, kterému podlehl 3:6, 0:6. Oliver si v prvním kole bez problémů poradil s domácím hráčem Filipem Hamaričem (6:0, 6:0), v osmifinále však narazil na pozdějšího vítěze Šimona Novotného z pořádajícího klubu, kterému podlehl 0:6, 0:6.

Oba společně v deblech postoupili přes pár Adam Jakubský - Petr Matějíček (6:2, 6:1). Jejich další postup zarazili bratři Šimon a Jonáš Novotní, pozdější vítězové turnaje, jimž podlehli 2:6, 3:6 a získali cennou bronzovou medaili.

VÍTĚZNÝ VSTUP MARTINA FIALY
DO ŽÁKOVSKÉ KATEGORIE


Nadějnému tenistovi TJ Loko Trutnov Martinu Fialovi se skvěle vydařil přechod z babytenisové kategorie mezi mladší žáky.

Tenista, který v loňské sezoně pravidelně vyhrával babytenisové turnaje se na tento náročný vstup velmi pečlivě připravoval. Jeho poctivý přístup k tréninku přinesl výborné výsledky i v úvodu nové sezony. Po svém prvním vítězném turnaji mezi žáky v Pardubicích sehrál Martin další vítězný turnaj v hale Sportovního centra Linhart v Poděbradech.

Fiala Podebrady

Do turnaje, kterého se zúčastnilo 32 mladších žáků, vstoupil jako nenasazený hráč. V prvním zápase lehce vyřadil nasazeného Filipa Mareše z LTC Poděbrady 6:0, 6:0. Ve čtvrtfinále rovněž hladce porazil dalšího nasazeného hráče Lukáše Farkaše z TC Realsport Nymburk 6:0, 6:1. V semifinálovém duelu zvítězil nad Filipem Čeplem z TK Olymp Praha 6:0, 6:3 a ve finále pak v napínavém zápase zdolal Dominika Mojžíše z STK Planá nad Lužnicí 6:4, 1:6, 1:0. S velkou radostí tak mohl zvednout nad hlavu pohár pro vítěze Linhart Cupu.

(bog, jkr, mva)
michal@trutnovinky.cz
twitter: michalbogan
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama