reklama 

Judisté se doma budou prát se Slováky, Poláky, Němci i Maďary

30.11.2016  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 195

Trutnov - Jen jednou za rok je šance vidět bojovat trutnovské judisty na domácích žíněnkách. Na Vánočním turnaji. Jeho třiadvacátý ročník se uskuteční tuto sobotu tradičně v hale Na Nivách. A tak jestli patříte mezi obdivovatele sportu, který se u nás po olympijském zlatu Lukáše Krpálka vyšplhal na žebříčku popularity o pár míst výše, nepromeškejte sobotní turnaj dětí.

Judisté se doma budou prát se Slováky, Poláky, Němci i Maďary

Zápasy judistických nadějí na tatami začnou od půl jedenácté a potrvají do pozdních odpoledních hodin, protože mimo jiné dorazí i judisté ze Slovenska, Polska, Německa i Maďarska.

V minulých týdnech naopak závodníci Lokomotivy vyjeli na soutěže do zahraničí. Skupinka tří starších žáků se zúčastnila nejlépe obsazeného slovenského turnaje Galanta Open, kde se v soubojích potkává pravidelně přes tři sta závodníků z více jak deseti, ale i více zemí.

Jan Lisý se probojoval až do finále, kde podlehl soupeři a vybojoval stříbro. Vojtěch Vach v základním kole zvítězil pouze jednou a na postup do bojů o medaile to nestačilo. Matěj Krčmář neprošel základní skupinou.

Další trutnovskou klasikou na zájezdech mimo republiku je turnaj v německém Fürstenwalde, na jehož letošním 11. ročníku reprezentovali Lokomotivu mláďata Richard Kulda, Richard Bureš, Petr Čížek, mladší žáci Jakub Bartuněk, Ondřej Frejvald a David Šopinec, který byl výjimkou v poli méně zkušených závodníků.

A právě on potvrdil svou kvalitu a odvezl si domů zlatou medaili za čtyři vítězné zápasy. Stříbro vybojovali Richardové Bureš (5 zápasů/4 vítězství) a Kulda (5/3). Bronzový skončil Ondřej Frejvald (3/1). Dvojice Jakub Bartuněk (4/1) a Petr Čížek (3/1) nepostoupila ze skupiny.

(bog, rgo)
michal@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama