reklama 

Na Mini-Šipkohraní v Olympu byl hráčem dne domácí Dlab

29.11.2016  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 530

Trutnov - Restaurant Up Olymp hostil minulou sobotu poslední (páté) Mini-Šipkohraní sezony, přesněji individuální turnaje oblastního významu tzv. Double Openy a úvodní díl série soutěží dvojic Pohár W-Sportu. Do příjemného prostředí nově zrekonstruované provozovny, kde jinak hraje prim jiné sportovní odvětví bowling, bylo pro tentokrát umístěno osm šipkových strojů, na nichž se představilo na 70 hráčů šipek.

Na Mini-Šipkohraní v Olympu byl hráčem dne domácí Dlab

Double Open MSVČ muži - zleva: Libor Svoboda (2.), Josef Dlab (1.) a Daniel Hendrych (3.).

Zatímco v Poháru W-Sportu se hrálo pro šipky klasickým herním modelem oboustranného pavouka, v Double Openech byl podruhé v historii šipkařských soutěžích na Královéhradecku použit švýcarským systémem, který velmi dobře znají především v šachu. Před startem turnaje byl stanoven přesný počet kol (v ženách i mužích 5). Každé kolo pak tvořilo celkem 33 duelů („polovina“ z celkového počtu startujících) a po každém odehraném kole bylo uveřejněno průběžné pořadí a nalosováno kolo následující. Soupeři byli pro jednotlivá kola párováni dle jednoduchého klíče, který proti sobě posílal vždy hráče se stejnou aktuální úspěšností přesněji bodovým kontem. Každý startující tedy v turnaji odehrál stejný počet 5 zápasů respektive 10 legů (jednotlivá utkání se totiž hrála na 2 hrané legy). Utkání tak mohla končit i remízou, což výrazně a zajímavě ovlivňovalo průběžné pořadí v turnaji. Aby turnaj měl to pravé vyvrcholení, postoupilo nejlepší kvarteto konečné tabulky „Švýcara“ do play off, kde v semifinále vyzval první čtvrtého a druhý třetího. Vítěze semifinálových soubojů pak čekal duel finálový, poražení hráli o bronz.

Prvenství v Double Openech si vyházeli Eva Košťálová z Pilníkova a trutnovský šipkař Josef Dlab. Ten vyhrál základní část (švýcara) a svoji suverenitu zpečetil i v play off. Další vítězství pak přidal v turnaji dvojic série Pohár W-Sportu, který odstartoval její již 21. ročník. Po boku týmového kolegy Jiřího Holíka kraloval bez jediné porážky celému startovnímu poli.

Double Openy byly pro celoroční krajské žebříčky Luna Tour Mistrovství Severovýchodních Čech bodově zvýhodněné. Šlo vůbec o poslední možnost zapsat si na konto dvojnásobné body. Tuto šanci za pačesy chytilo několik jmen. Právě Josef Dlab se posunul těsně pod stupně vítězů absolutního pořadí, kde na bronz ztrácí necelých 1400 bodů, což jsou jen čtyři pozice v prosincovém finálovém turnaji, kam se nominuje nejlepší třicítka žen a osmdesátka mužů. Lídrem mužského absolutního pořadí je nadále s tisícibodovým, avšak nic nezaručujícím náskokem, obhájce mistrovského titulu Libor Svoboda, hráč Black Angels Trutnov. Finále se odehraje 13. prosince v úpickém Městském sále.

(ovy, bog)
michal@trutnovinky.cz

foto: Ondřej Vylíčil

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama