Karatistka Wagnerová se stala vicemistryní republiky

8.12.2016  •  Ostatní sporty  •
čtenost 428

Trutnov - Vrcholným turnajem sportovního karate bylo o víkendu mistrovství České republiky, které se konalo o víkendu ve sportovní hale Aréna Sparta Praha. V sobotu soutěžily o cenné kovy kategorie juniorů, U21, dospělých a masters. V neděli pak dorostenecké a žákovské kategorie.

Sobotní finálový blok vysílala živě Česká televize na programu ČT 4. Karate se těší zvýšenému zájmu médií i kvůli tomu, že se stalo novým olympijským sportem, který se představí na letní olympiádě v Tokiu 2020.

Z oddílu SKBU Trutnov se na tento prestižní turnaj nominovalo celkem deset závodníků. Na soutěžní tatami nakonec nastoupilo šest závodníků.

Nejlépe si vedla Anna Marie Wagnerová, která po výborných výkonech postoupila do finále v kategorii kumite juniorky nad 59 kg. Ve finále nestačila na českobudějovickou závodnici a obsadila tak vynikající druhé místo.

Dalších velmi dobrých výsledků dosáhli i Dominik Majera v kategorii kumite junioři do 76 kg a Tadeáš Orság v kategorii kumite mladších žáků do 27 kg, kteří se shodně umístili na pátých místech. Sedmé místo obsadil v kategorii kumite starších žáků nad 60 kg Dominik Krejčí.