reklama 

Mladé pušky šokovaly v poháru postupem přes třetiligový tým

8.12.2016  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 265

Trutnov - Oba týmy kuželkářů Loko, které hrají Český pohár družstev (Pro-Tec Cup), zůstávají po druhém kole v soutěži. Překvapivý je především postup trutnovského B-týmu, který je poskládaný z juniorů a dorostenců. Mladé pušky se však postaraly o senzaci, když vyřadily třetiligové družstvo mužů SKK Náchod.

Mladé pušky šokovaly v poháru postupem přes třetiligový tým

V prvním utkání se jim podařilo šokovat krajského rivala na jeho drahách, kde zvítězili trutnovští mladíci famózním výsledkem 6:0 (2146:2086). V domácí odvetě sice prohráli 2:4 (2191:2197), ale v celkovém součtu to bezpečně stačilo na postup. Nejlepším hráčem béčka v obou zápasech byl Petr Kotek (566 a 583 kuželek).

Trutnovské áčko postoupilo do třetího kola přes rezervu účastníka naší nejvyšší soutěže z Červeného Kostelce. V obou zápasech si připsalo cenné skalpy. Nejprve zvítězilo venku 4:2 (2166:2195), kde to nejvíce šlo Petrovi Holému (560), pak tento týden v úterý vyhrála Lokomotiva i doma 5:1 (2171:2131), kde nejlepší výkon předvedl Jaroslav Jusko (570).

V SOBOTU SE HRAJE LIGA MISTRŮ

V sobotu od 13 hodin se na trutnovské kuželně bude hrát odvetné utkání Ligy mistrů SKK Vrchlabí - Szeged, v němž se Vrchlabští budou snažit odčinit porážku 0:8, kterou utrpěli v Maďarsku.


Třetí liga

První mančaft Lokomotivy odehrál o víkendu i poslední domácí zápas podzimní části sezony a bylo to zase jedno drama se šťastným koncem. Utkání proti Žižkovu mělo vynikající diváckou kulisu, Pražané rozhodně svoje hlasivky nešetřili, ale v zaplněném hledišti měli přece jen značnou převahu příznivci domácích. A že bylo potřeba své hráče povzbudit, protože průběh utkání byl jako vlnovka.

V polovině první čtveřice to vypadalo na „procházku růžovým sadem“, ale druhá polovina znamenala útlum ve hře Marka Plška a slibný náskok 33 kuželek neudržel a v konečném součtu zůstal o dvě kuželky pozadu. Naštěstí spolu s ním byl na drahách Roman Straka, který podal skvělý výkon, a tak přestože byl stav 1:1, domácí vedli luxusním rozdílem 66 kuželek.

Druhá čtveřice však vryla do trutnovských tváří dost hluboké vrásky. Po vynikajícím výkonu v pohárovém utkání „vypadl“ z role dorostenec Petr Kotek, a protože, byť těsně a po slušném výkonu, podlehl svému soupeři i Marek Žoudlík, po dvou třetinách vedli žižkovští 3:1 a také o 17 kuželek.

Vše tedy zůstalo na poslední dvojici (nakonec z toho byla trojice). Kluci bojovali jako lvi a jazýček vah se pomalu ale jistě překláněl na domácí stranu. Náhradník Petr Holý ml. po devadesáti hodech musel odstoupit pro svalové zranění, ale to už vedl 3:0 a bod pro Trutnov z jeho souboje byl jasný, Nicméně pořád v zápase mohly hrát roli poražené kuželky. Na posledních třicet hodů nastoupil dorostenecký reprezentant David Ryzák, předvedl pevné nervy a souboj dotáhl na výsledek 4:0. Na druhých drahách měl vše ve svých rukách Michal Vlček, který skvělým závěrem svého soupeře také porazil a také na poražené kuželky byl nakonec Trutnov o 36 lepší.

Trutnov - Žižkov Praha 5:3 (3242:3206). Nejlepší hráči Lokomotivy: R. Straka 589, P. Holý ml. + D. Ryzák 556, M. Žoudlík 552, M. Plšek 541.

Východočeská divize

V případě úspěchu u divizního lídra mohlo béčko hodně zamotat a vyrovnat čelo tabulky. Jestliže v utkání áčka rozhodl o úspěchu Trutnova vynikající závěr, v tomto případě tomu bylo bohužel naopak. V Pardubicích byl po pěti hráčích stav 4:6 a také 44 kuželek měl Trutnov nahráno. Ještě po 75 hodech byl stav plus 23 ve prospěch béčka, pak však přišel zkrat ještě vloni třetiligového hráče a nakonec na ukazateli skóre byly čtyři kuželky plus na straně domácích. I to se však přihodí a ztráta právě na vítěze tohoto utkání je pět bodů, což není nesmazatelný náskok. Celé jaro a ještě poslední podzimní utkání dává dostatek příležitostí.  

Tesla Pardubice - Lokomotiva Trutnov  B 10:6 (2573:2569). Nejlepší hráči Lokomotivy: P. Holý ml. 463, M. Veigl 453, K. Kratochvíl 436, A. Kotek 417. 

(bog, pho)
michal@trutnovinky.cz
foto: Arny Plšek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama