reklama 

Na Lize mistrů se podával skvělý a rekordní „szegedinský guláš“

15.12.2016  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 848

Trutnov - Nejprestižnější evropská klubová soutěž - Liga mistrů - se hrála v sobotu na trutnovské čtyřdráze! Kuželna v Olympu zažila velký svátek, o který se především zasloužili hráči maďarského Szegedu. Jedno z nejlepších světových mužstev v odvetném utkání, stejně jako v domácím prostředí, zničilo prvoligové Vrchlabí 8:0. Výkony, které hosté naházeli, budou na tabuli rekordů trutnovské kuželny viset asi hodně dlouho.

Na Lize mistrů se podával skvělý a rekordní „szegedinský guláš“

Historická premiéra zápasu kuželkářské „Champions league“ se mohla v Trutnově odehrát díky tomu, že Vrchlabí bylo vyzváno mezinárodní federací NBC, aby nahradilo v soutěži jedno z družstev, které svou účast odhlásilo. Na vrchlabské čtyřdráze je však povrch drah ze saduritu. Ten je však pro Liga mistrů neakceptovatelný. A tak se dohodlo, že se utkání odehraje v nové trutnovské kuželně.

Její zaplněné hlediště tak v sobotu sledovalo, jak se dnes hrají opravdu špičkové kuželky, neboť maďarský tým Albardos Szegedi TE je několikanásobným vítězem evropských klubových soutěží. Všechny stávající rekordy kuželny byly překonány doslova „o parník“. Hostující družstvo dosáhlo průměru 605 kuželek na hráče a o více než 300 kuželek vylepšilo maximum kuželny.

Mnohonásobný světový šampión a rekordman, Srb v maďarských službách, Robert Ernjesi se zaskvěl výkonem 667 a tím posunul rekord skoro o 80 kuželek. Nadšení diváci mu připravili velké ovace. Mezi nejlepší hráče zápasu patřili ještě další Srb v dresu Szegedu Igor Kovačič a Tibor Szel. Na straně Vrchlabí podal nejlepší výkon trutnovský odchovanec Kamil Fiebinger.

SKK Svijany Vrchlabí 3259 0:8 3632 Alabárdos Szegedi TE
Maršík Pavel 517 1:3 600 Szel Tibor
Vejvara Jiří 526 0:4  667  Ernjesi Robert 
Fiebinger Kamil 571 1:3  626  Kovačič Igor 
Žiško Vlado 537  0:4  583  Feher Béla/Karsai László 
Bartoníček Jiří 546  2:2  558  Marton Janos
Beránek Ladislav 562  1,5:2,5  598  Kiss Norbert 

 

(bog, pho)
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama