Skvělá Křepinská na Masters, její hru oživil nový trenér

5.10.2016  •  Ostatní sporty  •
čtenost 543

Trutnov - Lepší zakončení letní sezony si tenistka Simona Křepinská nemohla přát. Ve svém posledním zápase kategorie mladších žákyň vybojovala zlatou medaili na turnaji Tennis Arena Kids Tour - Masters.

Turnaj, který se odehrál první říjnový víkend na kurtech v Milovicích, si mohlo zahrát jen šestnáct dívek s nejvyšším součtem bodů získaných na třech turnajích kategorie A a jednom „béčku“ ze série Kids Tour.

Simona Křepinská přestože se kvalifikovala z pozice náhradnice, prokázala pověst bojovnice. Ve dvouhře výhrou nad Sárou Bejlek (Prostějov) 6:1 a 0:1 scr. postoupila mezi osm nejlepších. V boji o postup do semifinále podlehla po vyrovnaném zápasu dvakrát 3:6 další prostějovské hráčce Vanese Šulcové, která lépe zvládla koncovky jednotlivých gamů.

Do deblů nastoupila Simona po boku vynikající hráčky Patricie Kubíkové z TK Sparta Praha. V prvním kole porazily pár Natálie Havlová (TK Spartak Jihlava) - Kristýna Hranáčová (Severočeská tenisová o.s.) 6:4, 6:3 a poté postoupily do finále skrečí zápasu párem Yvona Čornyjová (TJ Spoje Praha ) - Julie Štruplová (Severočeská tenisová o.s.).

Ve večerním finále se nezalekly prvního nasazeného páru z I.ČLTK Praha Valentina Dvořáková - Barbora Jelínková a po zápasu plném zvratů dokázaly strhnout vítězství na svou stranu až v supertiebreaku. První set vyhrály 6:2, druhý set stejným výsledkem ztratily, a tak se o vítězství rozhodovalo až v supertiebreaku, ve němž Simona i Patricie prokázaly pevnější nervy a bezchybným výkonem zvítězily 10:3.

Na výborném výkonu trutnovské tenistky má nemalou zásluhu její nový trenér - Libor Davídek, který její hru obohatil novými herními prvky.

Vítězství na Masters je završením úspěšné letní sezony, ve které Simona dokázala mimo jiné zvítězit v singlech i deblech na Východočeském oblastním přeboru a získala bronzové medaile v singlech i deblech na turnajích kategorie B na kurtech v Roudné a Valašském Meziříčí.