reklama 

Postup na mistrovství republiky slavili i domácí tenisté

15.8.2016  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 687

Trutnov - Dva mužské kvalifikační krajské turnaje o postup na MČR neregistrovaných hráčů v tenise se odehrály na dvorcích Lokomotivy. Jak v singlu, tak v deblu dokázali postoupit na šampionát do Prostějova i domácí tenisté.

Postup na mistrovství republiky slavili i domácí tenisté

Výborně obsazený byl především turnaj jednotlivců a zápasy dosahovaly vysoké úrovně. Za krásného slunného počasí se 18 hráčů utkalo nejprve ve skupinách a poté v pavouku na jeden set.

O největší překvapení se postaral domácí Olda Martinec, který na několikátý pokus porazil svého kamaráda a velkého favorita turnaje z Mnichova Hradiště Michala Štejnara - ve čtvrtfinále 6:1. Po urputném boji, kdy musel odvracet mečboly, pak vyhrál nad jihlavským Lukášem Havlíčkem zápas o třetí místo 7:5 a kvalifikoval se tím na závěrečný turnaj sezony.

„Celý turnaj byl hodně fyzicky náročný. Finalisté museli odehrát sedm těžkých setů. Ne jeden z nás dostal v průběhu utkání bolestivou křeč. Já jsem se ve skupině postupně rozehrával k lepším a lepším výkonům, až se mi ve čtvrtfinále podařilo porazit svého velkého rivala Michala Štejnara, se kterým jsem na velkém turnaji ještě nikdy nevyhrál. V semifinále mi pak trochu docházely síly a na soupeře jsem nestačil, ale vidina poháru mě donutila bojovat o třetí místo na plný plyn a byl jsem moc rád, že jsem to zvládnul,“ poznamenal Olda Martinec.

Hradecké finále mezi Marcelem Dobrevem a Lukášem Jiroutem nabídlo skvělý tenis a pro Marcela po vítězství 6:3 již třetí triumf v Trutnově za sebou.

Výsledky

osmifinále: Dobrev - Žaloudek 6:1, Mádle - Vágner 6:1, Havlíček - Černý 6:3, Rapan - Vašátko 6:0, Jirout - Malina 6:1, Němec - Horný 7:6, Martinec - Fizér 6:1, Štejnar - Hradecký 6:1
čtvrtfinále: Dobrev - Mádle 6:1, Havlíček - Rapan 6:3, Jirout - Němec 6:2, Martinec - Štejnar 6:1
semifinále: Dobrev - Havlíček 6:1, Jirout - Martinec 6:2
o 3. místo: Martinec - Havlíček 7:5
finále: Dobrev - Jirout 6:3

Deblový kvalifikační turnaj byl ovlivněn termínovou kolizí dalších akcí, a tak se v Trutnově sešlo jen sedm párů. Malý počet účastníků však dovolil odehrát turnaj systémem každý s každým na jeden set.

Vítězná dvojice Jirka Střílek s Michalem Kolářem v prvních dvou zápasech sice musela otáčet nepříznivé stavy 4:5 a 1:4, ale v průběhu turnaje se rozehrála k výbornému výkonu. Dvěma párům nadělila kanára a bez porážky dokráčela k prvenství.

Velmi zajímavý byl poslední zápas, který se hrál na ostří nože o druhé místo v turnaji. V zápalu boje si dvojice nesdělovaly průběžné stavy, a tak hráči z Jablonného nad Orlicí byli velice překvapeni v koncovce, že prohrávají 5:6. Domnívali se, že jsou ve vedení 6:5. Zápas tak po výměně názorů již jen odchodili a prohrál. 5:7. „Naštěstí se později všechno vysvětlilo a kluci příště dostanou na lavičku počítadlo pro prvňáčky,“ pousmál se trutnovský tenista Olda Martinec.

Druhé místo obsadil nakonec domácí pár Roman Fizér a Martin Schubert a na mistrovství ČR se kvalifikoval i čtvrtý pár v pořadí Olda Martinec a Petr Černý.

Konečné pořadí

1. Jirka Střílek - Michal Kolář 6 vítězství/0 proher
2. Roman Fizér - Martin Schubert 4/2
3. Radek Brožek - René Kulhavý 4/2
4. Olda Martinec - Petr Černý 3/3
5. Dalibor Lidický - Filip Rapan 3/3
6. Martin Cabalka - Olda Vágner 1/5
7. Aleš a David Korbelovi 0/6(bog, oma)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv turnaje
 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama