Křepinský překvapil skalpem východočeského šampióna

3.2.2016  •  Ostatní sporty  •
čtenost 456

Trutnov - O víkendu se uskutečnil v říčanském tenisovém areálu turnaj starších žáků kategorie B, kterého se zúčastnilo 32 hráčů z předních míst celostátního žebříčku. Nechyběl mezi nimi tenista Tomáš Křepinský, který se postaral o jedno z největších překvapení turnaje.

V prvním kole narazil na čtvrtého nasazeného hráče a čerstvého vítěze východočeského halového oblastního přeboru Vojtěcha Veigerta z TK Pernštýn 1897 Pardubice. Navzdory všeobecnému očekávání a papírovým předpokladům dokázal Vojtu porazit ve třech setech 4:6, 6:1 a 7:5.

„Tohoto skalpu si velmi cením, protože Vojtu jsem zatím nikdy neporazil“, řekl po premiérové výhře šťastný Tomáš.

Suverénně si tenista Loko počínal i v nedělních zápasech, ve kterých porazil nejprve Matyáše Vencla z TJ Sokol Vysočany TSM a poté Václava Bužka z TK PBtisk Bohutín, oba stejným výsledkem 6:0, 6:1. V pondělním semifinále podlehl skvěle hrajícímu druhému nasazenému hráči Gabrielu Čížkovi z TK Sparta Praha 1:6, 3:6 a získal cenný bronz.

Úspěšně si o víkendu počínala další trutnovská hráčka Eliška Hrabalová. Na turnaji mladších žákyň v Hradci Králové získala dvě stříbrné medaile.

V prvním kole singlů nadělila Kateřině Čapounové z TO TJ Tesla Pardubice dva kanáry (6:0, 6:0), ve čtvrtfinále přehrála oddílovou hráčku Ester Köhlerovou 6:4, 6:2 a v semifinále Simonu Válkovou z TJ Spartak Polička 7:6 (1), 6:4. Ve finále nestačila na Natálii Paterovou z TK Sparta Praha 2:6, 0:6.

V deblech spolu s Ester přehrály v semifinále pár Linda Matoušková (Nespin, z.s.) – Izabela Nermuťová (TK Choceň) 6:3, 6:4. V souboji o první místo podlehly páru z TJ Spartak Polička, Simona Válková - Kateřina Kotvová 4:6, 4:6.

twitter: michal.bogan