Tenistka Křepinská na republice, tři medaile si přivezla Martincová

18.2.2016  •  Ostatní sporty  •
čtenost 587

Trutnov - O osm medailových umístění se zasloužili tenisté oddílu Loko Trutnov na turnajích za poslední dva víkendy.

Na nejprestižnějším turnaji se představila Simona Křepinská (na snímku vpravo), která reprezentovala Trutnov na halovém mistrovství České republiky mladších žákyň. Hrálo se na kurtech pražské Sparty, kde východočeská šampiónka postoupila do osmifinále po výhře nad vládkyní západočeské oblasti Veronikou Hertlovou (6:2, 6:1).

Cestu do čtvrtfinále pak trutnovské tenistce zatarasila turnajová pětka Valentina Dvořáčková. Na své úspěšné tažení letošní sezonou však Simona navázala ziskem stříbrné medaile hned na dalším turnaji.

O víkendu se v Poličce utkaly mladší žákyně v soutěži kategorie B. Turnaje se účastnilo 32 hráček z předních míst celostátního žebříčku. Mladá Trutnovačka si od počátku počínala suverénně a kosila jednu soupeřku za druhou.

V prvním kole přehrála Elišku Jansovou ze Dvora Králové (6:1, 6:1), v osmifinále prostějovskou Natali Švarcovou (6:3, 6:0), ve čtvrtfinále Nelu Odehnalovou z Hradce Králové (6:2, 6:2) a v semifinále první nasazenou hráčku Lucii Ivanovou z Prostějova - dvěma kanáry!

V pondělním finále se Simona utkala s další prostějovskou hráčkou – Miroslavou Bubeníkovou, které po vyrovnaném průběhu jednotlivých gamů podlehla 3:6, 1:6. Stříbrná medaile v takto silném poli soupeřek je pro trutnovskou tenistku dalším úspěchem v její dosavadní závodní dráze.

Tenisový oddíl Lokomotivy reprezentovala na tomto turnaji také o rok mladší Eliška Hrabalová, které los příliš nepřál. Po vítězství nad Kateřinou Beranovou ze Sparty Praha (6:3, 6:3) narazila hned v dalším kole na druhou nasazenou hráčkou a pozdější vítězku Miroslavu Bubeníkovou, které podlehla 1:6, 0:6.

Zdárně si počínali i další hráči oddílu, kteří v průběhu uplynulých dvou týdnů vybojovali sedm medailí.

Aneta Martincová získala bronzovou medaili v singlech na turnaji v Hrádku nad Nisou a dvě stříbrné medaile v deblech - první s Karolínou Kockovou (Tenis Banka Praha) na stejném turnaji a druhou s Jessicou Adamcovou (TJ Jiskra Havlíčkův Brod) na turnaji TK Východočeská sportovní.

Zlatou medaili v deblech získal Martin Fiala s Jáchymem Kulhánkem (TJ Lázně Bělohrad) na turnaji TK Východočeská sportovní a k tomu přidal stříbrnou medaili též v deblech s Janem Komrskou (TC Brno) na turnaji TJ LTC Poděbrady.

Medailovou sbírku zkompletovali Martin Ferkl a Adam Sedláček. Mladší žáci, kteří společně vybojovali bronzovou medaili ve čtyřhře na turnaji starších žáků ve Vrchlabí.