reklama 

Béčko Lokomotivy pokřtilo novou čtyřdráhu vítězstvím

16.9.2016  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1074

Trutnov - Skandovalo se, bubnovalo se, v akci byly řehtačky. Atmosféra, jak se patří, doprovázela historicky první utkání v nové kuželně v Poříčí. Čest „načnout“ ji připadla hráčům béčka Lokomotivy, kteří ve čtvrtek večer v úvodním kole Východočeské divize hostili Smiřice. A zařídili, že se zapíjela vítězná premiéra.

Béčko Lokomotivy pokřtilo novou čtyřdráhu vítězstvím

Ostrá zátěžová zkouška čekala moderní kuželnu za sedm milionů korun jen tři dny po slavnostním otevření. „Je pěkná, povedla se, ale musíme ještě vychytat drobné mouchy,“ poukázal domácí hráč Petr Holý, že ne všechno ještě šlape, jak by mělo.

V polovině utkání například „zamrzly“ monitory, avšak průběh zápasu to nijak nenarušilo, protože veškeré údaje byly evidovány v počítači a divákům se zobrazovaly nad jednotlivými drahami, kde se třeba mohli dozvědět i průměrnou rychlost koule. Ta se většinou pohybovala kolem 30 km/h.

Východočeská divize se hraje v šestičlenných družstvech a každý hráč má sto hodů. Za domácí do první dvojice nastoupili Aleš Kotek a Jaroslav Jeníček. Prvně jmenovaný svého soupeře porazil, ten druhý prohrál, a tak byl stav nerozhodný 2:2. Za výhru hráče se udělují dva body. Ve druhé „třetině“ nastoupili na dráhy Miloš Veigl a Petr Holý.

„Mně to bohužel moc nešlo, nedařily se mi hlavně plný, takže se svým výkonem nemůžu být spokojený,“ nechal se slyšet Petr Holý. I přesto svůj souboj vyhrál stejně jako Veigl. Ten se navíc blýskl nejlepší hrou zápasu (474) a stanovil úvodní rekord kuželny. Trutnov odskočil do vedení 6:2, které ve třetí rundě zvýšili Jaroslav Jusko a Karel Kratochvíl. Další čtyři body domácí získali za vítězství družstva, takže vyhráli 14:2.

TJ Loko Trutnov B - KK Zálabák Smiřice 14:2 (2667:2588)
Aleš Kotek 443 - Martin Ivan 419
Jaroslav Jeníček 421 - David Hanzlíček 454
Miloš Veigl 474 - Jiří Mochan 454
Petr Holý 452 - Radek Urgela 436
Jaroslav Jusko 439 - Michal Janeček 423
Karel Kratochvíl 438 - Martin Kamenický 393

„Myslím, že jako družstvo jsme podali solidní výkon, vzhledem k tomu, že jsme tady hráli poprvé a hodně hráčů i bez tréninku. Určitě se budeme zvedat. Dvě třetiny byly celkem vyrovnané. Zlomilo se to až v závěru, kdy to dotahováci dotáhli do zdárného konce,“ poznamenal Petr Holý, který pak ještě na otázku o ambicích družstva s úsměvem odpověděl: „Samozřejmě máme ty nejvyšší, takže vyhrát divizi.“

Kuželkářská sezona se rozjíždí. Tento víkend se odehrají v Olympu ještě další dva zápasy. V sobotu od 10 hodin čeká domácí premiéra třetiligové áčko, které přivítá Kutnou Horu, a v neděli nastoupí ligový dorost proti Jičínu.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama