reklama 

Bravo! Lukostřelkyně Musilová získala na paralympiádě bronz

18.9.2016  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1003

Trutnov - V soutěži jednotlivců vypadla sice ve čtvrtfinále s pozdější vítězkou paralympiády, ale v týmové soutěži mixů W1 dosáhla trutnovská lukostřelkyně Šárka Musilová na bronzovou medaili! Ve dvojici s Davidem Drahonínským porazili v Riu v souboji o třetí místo americkou dvojici.

Bravo! Lukostřelkyně Musilová získala na paralympiádě bronz

Pětadvacetiletá Trutnovačka střílí z luku teprve dva roky a už se jí splnilo to, po čem touží skoro každý sportovec. A je jedno, jestli je zdravý, nebo má nějaký handicap. „Stále jen čekám na to, kdy se probudím ze snu,“ usmívala se Šárka, která při své paralympijské premiéře vystřílela bronzovou medaili.

Velká radost se dostavila až v závěru její brazilské mise, kterou začala na střelnici kvalifikací minulou sobotu. V kategorii W1 (postižení všech čtyř končetin) skončila osmá z devíti závodnic s nástřelem 486 bodů, což bylo docela za daleko za jejím osobákem. Bylo tak jasné, že eliminační souboje zahájí už v osmifinále proti deváté Francouzce Barleonové.

Velký den trutnovské lukostřelkyně přišel včera. Nejdříve se představila v soutěži jednotlivců, střílelo se po třech šípech pět sérií. V duelu s francouzskou reprezentantkou zaostávala, ale v posledním kole ustála tlak nervů, trefila 26 bodů (8, 9, 9), zatímco její soupeřka 19. Celý zápas Šárka vyhrála 106:100 a postoupila do čtvrtfinále.

V něm se pak za dvacet minut střetla s Angličankou Jessicou Strettonovou, která byla nejlepší v kvalifikaci. Proti favorizované Britce mohla jen překvapit, což se ji na začátku podařilo, po dvou sériích vedla. Pak ale soupeřka začala trefovat desítky, a přestože Šárka podala mnohem lepší výkon než v osmifinále, po porážce 124:130 zůstala před branami bojů o medaile. Naopak Angličanka si pak vystřílela i zlato.

Česká lukostřelkyně ovšem mohla vyhlížet ještě jednu možnost vybojovat v Riu cenný kov. A její akcie nebyly zrovna malé, jelikož v týmové soutěži, která se střílela v odpoledních hodinách, měla za parťáka Davida Drahonínského, paralympijského vítěze z Pekingu a stříbrného lukostřelce z Londýna. Do medailových bojů pro českou dvojici vedla cesta přes Francouze.

Čtvrtfinále mix týmů ovlivnil vítr, se kterým se naši reprezentanti popasovali lépe. Šárka sice dala pár čtyřek, ale Francouzka dokonce jednou vůbec netrefila terč a jednou dala jedničku. České duo vyhrálo 119:104 a těšilo se na semifinále proti Angličanům. Ostrovní pár Frithová - Walker se však ukázal nad síly naší dvojice, navíc se blýskl novým paralympijským rekordem - 144 bodů. Musilová s Drahonínským zaznamenali 128.

Zklamání z prohry však nemohlo trvat dlouho, protože přišel souboj o bronz. Soupeři? Američané Lia Coryellová a Jeff Fabry. Střílelo se vyrovnané střetnutí. První set vyhráli Američané, druhý Češi, třetí Američané a čtvrtý Češi. O něco přesnější v celkovém součtu ale byli naši reprezentanti, kteří zvítězili 137:129 a do české medailové sbírky v Riu přidali sedmý cenný kov. Dnes paralympiáda končí.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Facebook Šárky Musilové

 

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama