reklama 

Nemesis = světové jedničky mažoretek klasik

29.9.2016  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1799
 •• Komerční sdělení

Na mistrovství světa mažoretek asociace MWF, které proběhlo 22. - 25. září v chorvatské Poreči získal mažoretkový soubor Nemesis Trutnov (působící při ZŠ V Domcích v Trutnově) v soutěžích baton klasik a pom-pom klasik dva tituly Mistryň světa v kategorii skupinových formací seniorek a dva tituly I. Vicemistryň světa v kategorii skupinových formací kadetek. Nemenším úspěchem je také šesté místo Kateřiny Jaklové v královské disciplíně 2 baton v kategorii seniorky (vystoupení se dvěma hůlkami).

Nemesis = světové jedničky mažoretek klasik

Mistrovství světa se zúčastnilo na 10 tisíc mažoretek z 16 zemí a tří kontinentů. Asociace MWF je největší světovou asociací mažoretkového sportu. Děvčata soupeřila ve svých kategoriích s týmy z Itálie, Slovenska, Chorvatska, Jihoafrické republiky, Polska, Maďarska, Kazachstánu...

Mažoretkový soubor Nemesis Trutnov reprezentující Českou republiku (na základě vybojovaného postupu v národním finále - účast na MS si zajistí pouze první tři týmy nebo jednotlivkyně – to je rozdíl od jiných mažoretkových asociací, kde není postupový klíč tak přísný a umožňuje postup i méně kvalitním týmům), dosáhl i v tak silné konkurenci tohoto úžasného úspěchu.

V kategorii baton klasik (hůlce) a pom klasik (třásně) ve skupinách se mažoretkový soubor Nemesis Trutnov stal pro další dva nastávající roky nejúspěšnějším souborem na světě v asociaci MWF.Na mistrovství světa odjížděla děvčata a jejich trenérka s přáním získat alespoň jednu medaili. Ale touha a cílevědomá roční dřina dovedla děvčata až na mety nejvyšší. Dokázala se ve světové konkurenci prosadit a navíc si získala u svých soupeřek a porotkyň v kategorii klasik obrovské uznání. Děvčata dala do svých vystoupení na mistrovství světa všechno a jejich prožitek byl úžasný a slovy nepopsatelný.

„Takový obrovský úspěch jsem nečekala, byla jsem na ně právem hrdá. Při vyhlášeních při poslechu české hymny mi v slzách obrovského dojetí a štěstí proběhla hlavou celá naše cesta za tímto úspěchem, která byla mnohdy i velmi trnitá,“ nechala se slyšet trenérka souboru Mgr. Jana Šichová.

„Chtěla bych poděkovat nejen děvčatům, ale i rodičům, kteří s námi vyrazili na cestu za vysněným titulem. Dále potom velké poděkování patří našemu hlavnímu sponzorovi Farmers spol. s r.o. Trutnov, ředitelce ZŠ V Domcích Ing. Zuzaně Horákové Radové, Městu Trutnov, Královehradeckému kraji, ale také Trutnovské autobusové dopravě, se kterou spolupracujeme již více jak tři roky. Bez podpory těchto jmenovaných bychom to zvládly jen velmi obtížně,“ uvedla Jana Šichová.Nemesis Trutnov
foto: Jana Jaklová

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama