reklama 

Nejvíce se líbili Šmoulové, ale Velkou cenu vyhráli Pražané

20.3.2017  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 569

Trutnov - Jubilejní 20. Velká cena Trutnova v curlingu se tento rok nesla v pohádkovém duchu. Sobotní zahájení turnaje měl na starosti Krakonoš (Jiří Lubina), který si s Trautenberkem (Jiří Resl) zahrál curlingový zápas. Účastníky poté přivítal trutnovský drak (Kristýna Matějíčková) a Krakonoš (Jiří Lubina), tedy organizátoři turnaje.

Nejvíce se líbili Šmoulové, ale Velkou cenu vyhráli Pražané

Na turnaji se představily již tradičně týmy z různých koutů republiky - z Prahy, Brna, Jičína, Hradce Králové a samozřejmě z Trutnova. Tento turnaj se od ostatních odlišuje tím, že se v posledních letech nese v určitém tématu. Většina týmů se každý rok zapojuje do speciální soutěže o nejkreativnější kostým na ledě a hrají tudíž zápasy v týmových převlecích.

Letos jsme se proto mohli potkat s týmem Červené karkulky, s týmem domácích Trutnováků Asterixe a Obelixe (1.KCK Trutnov 5), s černokněžníky, Beruškou a Ferdou Mravencem, Čtyřlístkem nebo modrými Šmouly, kteří nakonec vyhráli týmovou masku.

Nedělní finále bylo až do posledních momentů velmi napínavé, nakonec třetí místo získal tým 1.KCK Trutnov 1 (skip O. Mihola), druhé místo CC Letící Kameny muži (skip M. Plzák) a vítězství si odvezl pražský tým CH3G (skip K. Frederiksen).

Letošní turnaj byl hodně vzpomínkový vzhledem ke kulatému dvacátému výročí.  Jedná se totiž o jeden z nejstarších a nejdéle pořádaných turnajů v České republice. Mimo jiné se vzpomínalo na nedávno zemřelého Radka Pokorného, skvělého člověka a handicapovaného curlera, který se zasloužil o rozvoj tohoto sportu pro handicapované v naší republice.

Turnaj naváže na svých dvacet let i v dalším roce, kdy se bude uvažovat o stavbě nové curlingové haly v Trutnově, která by zdejší curling ještě více zatraktivnila, přitáhla nové zájemce a zvýšila počet akcí konaných v Trutnově.

Konečné pořadí 20. ročníku

 1. CH3G (K. Frederiksen)
 2. CC Letící Kameny muži (M. Plzák)
 3. 1.KCK Trutnov 1 (O. Mihola)
 4. Ledoborci 3 alfa (M. Neznal)
 5. 1.KCK Trutnov 6 (P. Čížková)
 6. Dion Céline (K. Krupanský)
 7. CC Loupežníci Jičín (J. Vaníček)
 8. Ledoborci 3 (M. Votava)
 9. H.C.R.B. (O. Nývlt )
 10. 1.KCK Trutnov 5 (J.Resl)
 11. Valící se šutráky (R. Podlena)
 12. RPK Brno (D. Ženatý)
 13. CC Riper HD (L. Hajtl)
 14. S&K (V. Vojtuš)
 15. CC Letící Kameny ženy (H. Čechová)
 16. Morningstar Přírodověda (T. Hron)
 17. Ledoborci 2 (P. Tomáš)
 18. Zbraslav TP (L. Navrátilová)
 19. CC Metla Kladno (R. Havelková)
 20. CC Riper (F. Šeda)

 

(kma, bog)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miroslav Nývlt

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama