reklama 

Judista Lisý opět na stupních vítězů, ale musí přibrat

16.6.2017  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 313

Trutnov - Dobrou formu potvrdil judista Lokomotivy Jan Lisý i na mezinárodní Velké ceně Chomutova. Na turnaji Českého poháru si připsal body do kvalifikační soutěže za třetí místo.

Judista Lisý opět na stupních vítězů, ale musí přibrat

Třetího kola nominačního turnaje starších žáků pro mistroství republiky se zúčastnilo pět judistů trutnovského oddílu - Šimon Brezáni, Vojtěch Vach, Matěj Krčmář, Michal Imerlišvili a Jan Lisý.

Nejlépe si vedl Jan Lisý ve váze do 66 kg (22 závodníků). V prvním zápase prohrál až v prodloužení na „golden score“ s budoucím finalistou Urbánkem z Ústí nad Labem. Další tři zápasy ale zvládl skvěle a vyhrál. Vybojoval bronzovou medaili, i když vážil pouze 60,5 kg.

„Výkon Honzy byl velmi dobrý, ale do dalších závodů musí přibrat na váze, síle a poctivě trénovat,“ poznamenal trenér Jan Valenta.

Vojtěch Vach startoval ve váze do 46 kg (20 závodníků). Po volném prvním kole obsadil dobré dělené sedmé místo za jedno vítězství a dvě porážky. Šimon Brezáni ve váze do 42 kg (19 závodníků) obsadil dělené deváté místo za jedno vítězství a dvě porážky. Matěj Krčmář a Michal Imerlišvili bohužel v prvním kole prohráli a nepostoupili do dalších bojů. „Všichni kluci bojovali a zaslouží pochvalu,“ řekl Jan Valenta.

O víkendu vyjeli judisté Lokomotivy ještě na mezinárodní turnaj mláďat a mladších žáků do Strzegomy. Na polských tatami slavili stoprocentní úspěšnost, čtyři závodníci posbírali čtyři medaile - David Šopinec zlatou, Petr Čížek a Ethan Brar stříbrnou a Ondřej Frejvald bronzovou.

(jva, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama