Křepinská si bronzem zajistila účast na republice

13.6.2017  •  Ostatní sporty  •
čtenost 325

Trutnov - Simona Křepinská je další trutnovskou tenistkou, která si v letní sezóně zahraje na mistrovství republiky. Simona zazářila minulý víkend na přeboru východočeské oblasti starších žákyň v Hradci Králové, kde si ziskem bronzové medaile v jednotlivcích zajistila účast na republikovém šampionátu. Ten se uskuteční v polovině prázdnin v Jablonci nad Nisou a postoupily na něj všechny čtyři semifinalistky. Simona navíc vybojovala bronzovou medaili i z deblů.

Simona hrající prvním rokem ve věkové kategorii starších žákyň v prvním kole bez větších problémů přehrála Terezu Hřebačkovou ze Dvora Králové (6:0, 6:0) a poté hladce přešla přes Adélu Pečenkovou ze Skutče (6:2, 6:1). V dalším kole po vyrovnaném boji zvítězila nad třetí nasazenou hráčkou Ráchel Heřmanovou z Pardubic (6:3, 6:2) a radovala se z postupu na republiku. V pondělním semifinále podlehla pozdější vítězce celého přeboru Natálii Jindrové ze Žamberku (3:6, 1:6) a brala bronz.

Své úspěšné vystoupení na přeboru vyšperkovala ziskem bronzu z deblů. Spolu s Ráchel Heřmanovou postupně porazily pár Beránková - Davidová (6:2, 6:3) a poté pár Škodová - Sokolová (6:2, 6:0). V semifinále podlehly prvnímu nasazenému páru Tobišková - Jindrová (4:6, 6:7) a získaly bronz.

Úspěšně si počínala i mladší žákyně Eliška Hrabalová, která spolu s Magdalénou Smékalovou vybojovala bronz z deblů. V prvním kole snadno přešly přes pár Dufková - Nermuťová (6:0, 6:0). V dalším kole po bojovném výkonu udolaly pár Kunitsyna - Brabcová 1:6, 7:6 a v supertiebreaku 13:11 a slavily zisk medaile. V semifinále již nestačily na pozdější vítězky přeboru pár Odehnalová - Kmínková, kterému podlehly 1:6, 0:6.

Starší žáci si to o dvě postupová místa na mistrovství republiky rozdávali na kurtech v Trutnově. Nejdále se z domácích tenistů probojoval Tomáš Křepinský, který vybojoval bronz ze singlů a zlato z deblů. Do semifinále postupoval hladce, když nadělil kanáry nejprve Martinovi Bahenskému ze Svitav a poté oddílovému spoluhráči Martinu Ferklovi. První game mu sebral až královéhradecký Dominik Kárník, kterého přehrál 6:0, 6:1.

Do semifinále nastupoval s vědomím, že jako turnajová jednička by měl vyhrát. Tato povinnost ho však natolik svázala, že nebyl schopen navázat na předchozí výkony a pardubickému Šimonovi Novotnému podlehl 5:7, 4:6, čímž mu unikl postup na republiku. Chabou náplastí pro něj bylo místo prvního náhradníka, které vybojoval nad druhým semifinalistou Jáchymem Typlem z České Třebové, kterému naděli dva kanáry.

Náladu si spravil prvním místem v deblech, které získal spolu s Jáchymem Typlem. Až do finále postupovali poměrně snadno, když postupně porazili pár Vrtěna - Bahenský (6:2, 6:2), poté pár Bezdíček - Vala (6:0, 6:0) a v semifinále pár Kelnar - Skokan (6:4, 6:0). Ve finále se utkali se dvojicí Novotný - Kárník, které po dramatickém průběhu, kdy se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, porazili 7:6, 6:3 a slavili zisk mistra oblasti.