reklama 

Softballovým kadetkám se dařilo, Binková a Slaninová míří na ME

15.6.2017  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 459

Trutnov - Uplynulý víkend patřil v „Horňáku“ opět softballu. Tentokrát kadetkám do 16 let. Třetí kolo extraligy kadetek hostilo domácí SK Horní Staré Město, Eagles Praha, Tempo Praha, Joudrs Praha a Arrows Ostrava. V sobotu se musela občas přerušit hra kvůli silným dešťovým přeháňkám, poslední zápas se odehrál téměř za tmy, protože předchozí se musel čtyřikrát prodlužovat kvůli nerozhodnému výsledku, nicméně to byl víkend velmi podařený, obzvlášť pro domácí tým.

Softballovým kadetkám se dařilo, Binková a Slaninová míří na ME

Za domácí dostaly šanci nejstarší žákyně, které již příští rok budou hrát za kadetky. A nevedly si vůbec špatně. Určitě budou velkou posilou v novém týmu pro příští sezonu.

Zápasy byly velmi vyrovnané, zápas mezi Joudrs a Eagles musel být rozhodnut až ve čtvrtém tie-breaku, takže došlo k hodinovému zpoždění při posledním zápase. Vše se podařilo odehrát do tmy.

Velký dík patří rozhodčím Petru Borovcovi, Jardovi Kafkovi, Zdeňkovi Karlíčkovi a Martinu Vachkovi za skvěle odpískané zápasy. Díky také rodičům za pomoc a fanouškům za podporu.

V neděli odpoledne se některé hráčky z extraligy kadetek dozvěděly, že se jim podařilo nominovat do národního týmu pro letošní ME v Ostravě (10. - 16.7.). Z SK Horní Staré Město budou reprezentovat Maruška Binková a Eliška Slaninová. Národní tým v letošní sezoně vede Petr Minžak (Praha), Jana Klempířová (Trutnov) a Václava Čejková-Kolací (Praha).

Další hráčky, které se připravovaly přes zimu v projektu Little League čekají do pondělí 19. června na nominaci na Evropskou kvalifikaci v kategorii Senior (do 17 let).

Tento víkend bude v areálu SK Horní Staré Město k vidění extraliga žákyň v podání místních SK HSM, Sprotclub80 Chomutov, Arrows Ostrava, Storms Praha a Eagles Praha.

(jkl, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Stanislav Ondráček

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama