reklama 

Historicky první trutnovský pár na mistrovství republiky, úspěchy sbírají i street formace

17.7.2017  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1497

Trutnov - „Je to úžasná sezóna,“ říká vedoucí a hlavní trenér tanečního klubu Bene Dance Art Teamu Walter Elschek. Oddíl, který působí na dvou frontách - v Trutnově a Praze, se v letošním roce pyšní řadou úspěchů. A poprvé v historii dokonce i místním párem, který to dotáhl až na mistrovství České republiky v tanečním sportu.

Historicky první trutnovský pár na mistrovství republiky, úspěchy sbírají i street formace

Jedná se o sedmnáctiletou Markétu Mikulíkovou z Trutnova a jejího o rok staršího úpického partnera Aleše Holmana. Tato dvojice byla od začátku vychovávaná v podhůří Krkonoš a postupnými krůčky se vypracovala až mezi nejlepší mládežnické páry v republice. „K tomu, aby mohli startovat na mistrovství, potřebovali získat třídu A, která je pro mládež povinná. Vše jsme k tomu směřovali a podařilo se to měsíc před mistrákem,“ měl radost Walter Elschek.

Setkání domácí taneční špičky se odehrávalo 25. února v pražské Lucerně, která je považována za jakousi Mekku českého tancování. „Už být jen tam je zážitek, takže oba byli strašně namotivovaní,“ sdělil trenér na adresu svých talentovaných svěřenců, kteří se předvedli v latinsko-americké části.

„Byli jsme lehce nervózní, jelikož to bylo poprvé, co jsme se zúčastnili takové soutěže. Ale protože jsme předtím strávili čtyři dny na soustředění v Ostravici, kde byly špičky ČR v latině, tak to nebylo tak strašné,“ nechala se slyšet Markéta. Ve výsledkové listině jim nakonec patřilo 22. místo z 26 párů. „Z našeho tancování jsme ale měli dobrý pocit. V té době to byl náš nejlepší výkon, co jsme kdy zatancovali,“ doplnila dívka, která se svým partnerem tvoří taneční pár přibližně od listopadu 2012.

Další trutnovskou účastí na mistrovství republiky se blýskly taneční skupiny. „Bylo to vůbec poprvé, co jsme dětskou taneční složku vyslali na soutěž,“ podotkl Walter Elschek. Doposud pro nejmenší naděje z oddílu připravovali jen programy a vystoupení pro rodiče jako taneční akademie, vánoční přehlídka… „Ale jsou fakt dobrý, tak jsme řekli, že je vezmeme společně s juniory na regionální kolo.“

V konkurenci street formací Královéhradeckého a Pardubického kraje Bene Dance Art Team zazářil. V kategorii dětí (do 11 let) z toho bylo zlato a juniorská formace (do 14 let) vybojovala stříbro. Pro obě skupiny to samozřejmě znamenalo, že budou tančit na mistrovství republiky v České Lípě. Na květnovém šampionátu dopadli lépe junioři, ve finále na pátém místě. Děti vytančily sedmé místo (první nepostupové do finále).

Za další úspěšná vystoupení tanečníků lze považovat posuny ve výkonnostních třídách. Jakub Širc a Maria Nechayeva dosáhli na áčko v květnové soutěži v Nymburce. Manželé Václav a Blanka Markovi postoupili v seniorské kategorii do céčka. BDAT má v současné době čtyři páry v mezinárodní třídě, další čtyři ve třídě A, tři ve třídě B a spoustu v céčkách a déčkách. Pozici aktuálně nejlepšího páru drží nově sestavená dvojice Michal Polák z Pardubic a Tereza Kozlovská z Jablonce nad Nisou.

„Tancují za nás lidé z celé republiky i Evropy. V oddíle máme Poláky, Rusáky, Ukrajince a další,“ upozornil trenér Elschek, jak velký rozsah má klub, který byl v Trutnově založen v roce 1999.

Na domácí půdě se představují jeho členové každoročně při Trutnovské taneční akademii v Národním domu. Letošní šestnáctý ročník byl výjimečný v tom, že přehlídka oddílu se poprvé odehrávala v jinak postaveném sálu. „Využili jsme toho, že po Cirk-Uffu tam zůstalo postavené hlediště na divadlo, a tak jsme mohli tancovat přímo proti divákům,“ poznamenal Elschek.

Velká změna čeká i letošní mezinárodní soutěž Trutnov Open ve standardních a latinsko-amerických tancích. Z organizačních důvodů se šestnáctý ročník nemohl uskutečnit v tradičním červnovém termín. Domácí taneční špička se tak sjede do Trutnova až 8. října. Ale pozor! Ne do sportovní haly ZŠ Komenského, nýbrž do Uffa. „Zkusíme z toho vytvořit i trošku společenský večer,“ naznačil Walter Elschek.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: archiv Bene Dance Art Teamu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama