Největší úspěch sezony jako generálka na mistrovství

22.7.2017  •  Ostatní sporty  •
čtenost 522

Trutnov - Tenisový talent trutnovského klubu Tomáš Křepinský načasoval na léto skvělou formu. Čtrnáctiletý hráč během posledních čtrnácti dnů vybojoval tři medaile z turnajů kategorie A a B a především jeho vystoupení minulý víkend na „áčkových“ kurtech v Třebíči ukázalo, jak je na tom dobře.

„Mám obrovskou radost. Je to můj největší úspěch v letošní sezoně a jeden z nejlepších výsledků vůbec,“ uvedl starší žák Lokomotivy po návratu z Vysočiny, kde si počínal velmi zdatně.

V prvním kole nadělil dva kanáry ostravskému Filipu Neuwirthovi a oplatil mu tak porážku ze zimního turnaje na TK Neridé. „Na rozdíl od zápasu v zimě jsem si aktivně chodil pro body a to se odrazilo i na výsledku,“ poznamenal trutnovský tenista. V osmifinále dokázal otočit nepříznivý vývoj zápasu a zdolal Adama Nápravníka z TK Neridé (4:6, 6:1, 6:2). „Z toho obratu jsem měl skvělý pocit,“ prohodil sedmý nasazený hráč.

Ve čtvrtfinále zůstal na jeho raketě Štěpán Baum z TK SPARTA Praha (6:2, 6:3), kterému oplatil tři týdny starou porážku z áčka v Havířově. „Zápas byl velmi vyrovnaný, i když na výsledku to není úplně vědět,“ sdělil Tomáš k postupu do pondělního semifinále. V něm vyzval Josefa Zapletala z Uherského Hradiště.

První set prohrál 2:6. „Přehrával mě skoro ve všem, ale ve druhém setu se průběh trochu otočil,“ přiblížil souboj s turnajovou trojkou. Ve druhém setu vedl 5:3, ale soupeř další čtyři gamy zahrál výborně. Za stavu 5:4 měl sice Tomáš výhodu servisu, aby set dopodával, ovšem soupeř mu servis třikrát „zabil“. „Sice jsem to dokázal ještě srovnat na shodu, ale gem se mi nakonec nepodařilo vybojovat,“ dodal k prohře 5:7.

Bronzová medaile je i tak pro Tomáše Křepinského ve starších žácích zatím jeho největším úspěchem. Dobrá forma je příslibem před blížícím se mistrovstvím republiky ve Frýdlantu nad Ostravicí, kam v úterý odjíždí. Ačkoliv se původně na šampionát nekvalifikoval, od Českého tenisového svazu dostal volnou kartu.

Počátkem prázdnin ještě tenista Loko úspěšně reprezentoval oddíl i na turnaji kategorie B v Hradci Králové. V jednotlivcích vybojoval bronz, když suverénně postupně porážel své soupeře. V prvním kole skutečského Bohumila Bezdíčka (6:0, 6:0), v osmifinále zahraničního hráče Tense Danielse (6:0, 6:1) a ve čtvrtfinále havlíčkobrodského Aleše Bouchnera (6:1, 6:0). Semifinále s Davidem Palánem bylo pro Tomáše smolné. První set získal Tomáš (7:5), druhý set získal jeho soupeř (6:1), který také lépe zvládl koncovku třetího sady a v tiebreaku zvítězil 7:3.

Ve čtyřhře spolu s pražským Jakubem Nicodem nejprve přehráli bratry Talábovy (6:0, 6:0) a poté v semifinále sehraný pár Typl - Horálek (6:3, 6:1). Ve finále jim výhra unikla jen o vlásek, když podlehli páru Káňa - Homola až v supertiebreaku (8:10) a stříbrná medaile tak pro ně byla velkým zklamáním.