reklama 

Tenisová družstva: zářili mladší žáci, dospělým postup unikl

14.7.2017  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 649

Trutnov - Už pár volnějších týdnů po sezoně si užívají tenisté Lokomotivy, kteří v dlouhodobé soutěži družstev reprezentovali trutnovský tenis v pěti věkových kategoriích. Jak se jim dařilo?

Tenisová družstva: zářili mladší žáci, dospělým postup unikl

Bilancování začněme těmi nejmenšími, tzn. věkovou kategorií baby tenistů, která je určená pro děti od 8 do 9 let. V této kategorii startovala dvě družstva, která soutěžila o případné vítězství v memoriálu Zdeňka Kocmana.

Áčko mělo v těžké skupině A za soupeře týmy ze Dvora Králové nad Labem, Lázní Bělohradu, Nové Paky, Nového Bydžova a Lomnice nad Popelkou. S celkovou bilancí tří vítězství a dvou proher obsadilo nakonec pěkné třetí místo ve skupině. K oporám družstva patřili Alena Polášková, Tadeáš Klacek, Marek Johan a Jakub Havelka.

B-družstvo, které nastupovalo nejčastěji ve složení Tomáš Martinec, Vojtěch Kalousek, Samuel Luca Prášek Luca, Adéla Smolíková a Hana Kotroušová, obsadilo ve skupině B páté místo s bilancí jednoho vítězství a čtyř porážek. Odehrálo zápasy proti Dvoru Králové C, České Skalici, Červenému Kostelci, Tenisovému klubu Sport a Náchodu.

Také v kategorii mladšího žactva měla Lokomotiva dvě družstva. Béčko působilo v krajském přeboru a po dvou výhrách a čtyřech prohrách skončilo na pátém místě. Nejčastěji nastupovalo ve složení Michal Hampl, Šimon Zháněl, Petr Javůrek, Miroslav Podrábský, Pavel Múhl, Martin Vokatý, Aneta Martincová, Klára Melicharová a Sára Vlčková.

Obzvláště velkou radost v oddíle dělalo vystupování áčka mladších žáků, kteří obsadili v elitní skupině o putovní pohár prezidenta ČTS vynikající druhé místo. Čtyřikrát vyhráli a pouze jednou prohráli. Postupně porazili Českou Třebovou, Havlíčkův Brod, Svitavy, Pardubice, aby se nakonec museli sklonit před vítězným družstvem DTJ Hradec Králové. Mezi opory patřili Martin Fiala, Adam Sedláček, Matyáš Soumar, Patrik Zháněl, Šimon Zháněl, Eliška Hrabalová, Eliška Jansová a Aneta Martincová.

Ve starších žácích unikl těsně postup z krajského přeboru A-družstvu, které obsadilo druhé místo za TJ Lázně Bělohrad. Tomuto soupeři podlehlo 3:6. V dalších utkáních si trutnovští tenisté poradili s celky z České Skalice, Hradce Králové, Dvora Králové, Červeného Kostelce a Kvasin. Za družstvo nastupovali nejčastěji Oliver Lidický, Martin Fiala, Adam Sedláček, Patrik Zháněl, Šimon Zháněl, Ester Köhlerová, Aneta Martincová a Natálie Nývltová.

Béčko ve složení Šimon Zháněl, Jakub Martinec, Michal Hampl, Richard Čukan, Petr Javůrek, Natálie Nývltová, Daniela Hrudíková a Klára Melicharová nastupovalo v krajské soutěži 1. třídy A a obsadilo druhé místo s bilancí pěti výher a jedné prohry. „Lokoťáci“ za sebou nechali Hradec Králové, Novou Paku, Náchod a Úpici. Nestačili pouze na Clasic Tenis Club o. s.

Dorostenci hájili klubové barvy v krajském přeboru. Tomáš Křepinský, Filip Syrovátka, Jakub Stuchlík, David Korbel, Martin Ferkl, Oliver Lidický, Pavla Bernardová, Simona Křepinská a Ester Köhlerová to dotáhli na třetí místo za DTJ Hradec Králové a TC Dvůr Králové. Za nimi skončily Lázně Bělohrad, Dvůr Králové B, Kvasiny, Dynamo Hradec Králové a Červený Kostelec.

A na závěr družstvo dospělých. Královéhradecká soutěž 1. třídy A přinesla trutnovskému týmu nepostupové druhé místo za béčkem Dvora Králové. O postup do přeboru se tak musí pokusit v příštím roce. Na dalších příčkách skončila družstva z Jičína, Semil, Nové Paky, Hořic, Lázní Bělohrad a Bydžova. Za družstvo dospělých nastupovali nejčastěji Petr Vykoukal, Martin Hrudík, Tomáš Davídek, Tomáš Fajfr, Petr Efler, Michal Baťka, Tomáš Křepinský, Tereza Orlowská, Romana Súvová a Simona Křepinská.

(bog, lda)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama