Sedmadvacet cenných kovů na závěr halové sezony

15.4.2017  •  Ostatní sporty  •
čtenost 305

Trutnov - Skvělý finiš na závěr zimní halové sezony předvádějí tenisté TJ Loko. Za posledních pár víkendů přivezli z turnajů šest zlatých, osm stříbrných a třináct bronzových medailí.

Mezi nejcennější patří bronz Tomáše Křepinského ze singlů z turnaje kategorie B na ČLTK Bižuterie Jablonec nad Nisou. V prvním kole po boji porazil Adama Vašíře z I. ČLTK (5:7, 6:2, 6:3) a poté Lukáše Klíra ze stejného klubu (6:1, 6:0). V semifinále však narazil na pozdějšího vítěze celého turnaje Jakuba Nováka z LTK Liberec, kterému podlehl 6:1, 6:2 a zůstal na něj „jen“ bronz.

Obdobně se činila i Simona Křepinská, která v singlech získala dvě zlaté a jednu bronzovou medaili. Zcela dominovala zejména na turnaji na SK Véska u Olomouce, kde na cestě za zlatem povolila soupeřkám jen čtyři gamy. Postupně porazila Valerii Huťkovou z Přerova (6:1, 6:0), Ellu Frömelovou z Olomouce (6:1, 6:1), Kláru Kulhánkovou ze stejného klubu (6:0, 6:0) a ve finále přerovskou Klaudii Huťkovou (6:1, 6:0). Stejně úspěšná byla i na turnaji na dvorcích TK Východočeská sportovní, kde postupně přehrála Elišku Jansovou z TC Dvůr Králové (6:2, 6:1), poté Šarlotu Pávkovou z HTK Třebíč (6:0, 6:2) a v dvouhodinovém finále spoluhráčku Ester Köhlerovou (6:2, 6:0) a brala zlato. Sbírku medailí ještě doplnila bronzem z Vysočanského poháru.

Trutnovačky Ester Köhlerová (vlevo) a Simona Křepinská, finalistky turnaje TK Východočeská sportovní.

Ester Köhlerová spolu s Anetou Martincovou vybojovaly v deblech bronz na Poděbradském poháru a poté stříbro TK Východočeské sportovní. Úspěšné vystoupení hráček Lokomotivy na posledně jmenovaném turnaji završila Ester ziskem již zmíněné stříbrné medaile v singlech, když v prvním kole porazila oddílovou parťačku Anetu Martincovou (7:5, 6:2).

O čtyři medaile ze singlů - zlatou, dvě stříbrné a bronzovou a jednu zlatou medailiz deblů rozšířil svou sbírku úspěchů Martin Fiala. Trutnovský tenista vyhrál turnaj v České Třebové, kde postupně vyřídil Ondřeje Netolického (6:0, 6:0), Jurajdu Timona (6:1, 6:1), Adama Koška (6:1, 6:3) a ve finále Matěje Tlačbabu z TJ Brno-Komín (6:2, 6:1). Dvojnásobnou radost z medaile si užil v Mladé Boleslavi. Ve dvouhře po velkém boji podlehl ve finále dvakrát 5:7 rychnovskému Janu Lucasu Koškovi, po jehož boku pak ve čtyřhře vybojoval prvenství. Stříbrný singl slavil na turnaji v Bohnicích a bronzový doma v Trutnově.

Adam Sedláček získal dvě zlaté medaile a jednu bronzovou z deblů a k tomu přidal stříbro a bronz ze singlů. Nejúspěšnějším pro něj byl turnaj v Hradci Králové. Ve dvouhře si po výhrách nad domácími hráči Jandíkem (6:0, 6:1) a El Gazzarem (6:4, 6:4) zahrál finále proti Matyáši Soumarovi z České Třebové, kterému podlehl ve dvou setech (2:6, 1:6). Společně dosáhli na triumf ve čtyřhře nad El Gazzarem a Vyčítalem. Deblové prvenství si pak tato dvojice zopakovala ještě jednou na dalším turnaji v Hradci a na trutnovských kurtech brali bronz. Třetí místo ve dvouhře získal Adam v Mladé Boleslavi.

Bronzový double vybojovala Eliška Hrabalová na turnaji starších žákyň v Hradci Králové. Úspěšně si počínali i bratři Patrik a Šimon Zhánělovi, kteří v deblech vybojovali stříbro a bronz na turnajích Wilson Tempo Cup Open v Praze, kde k tomu Patrik přidal bronz ze singlů. Stejného úspěchu dosáhla také Natálie Nývltová na turnaji TK Východočeská sportovní.