Triatlonistka Nicol Kirschová je mistryní republiky v aquatlonu

28.4.2017  •  Ostatní sporty  •
čtenost 513

Trutnov - Desetiletá závodnice Lokomotivy triumfovala na šampionátu v Praze na tratích 100 metrů plavání a 1100 metrů běhu v kategorii 10-11 let.

Na kraulové stovce časem 1:14,9 atakovala osobní rekord a disciplínu vyhrála. Do běžecké části tak vyrážela se šestisekundovým náskokem na nejbližší soupeřky. Zpočátku svůj náskok ještě navýšila, přestože se za ní postupně valila lavina zbylých dvaceti závodnic. V průběhu běžeckého okruhu kolem Chodovské tvrze se dopředu posouvaly nejlepší běžkyně a ztrátu stahovaly.

Nicol však byla hnána hlasivkami celého trutnovského týmu a odolávala náporu. V cílové rovince jí soupeřky doslova dýchaly na záda, triumf si však už nenechala vzít. V nejnapínavější koncovce celého odpoledne zvítězila Nicol s náskokem necelých dvou sekund, druhou a třetí v pořadí pak dělily pouhé dvě desetiny.

V chladném a deštivém počasí se dařilo také Adéle Barvínkové mezi dívkami kategorie 14-15 let na trati 200 + 2200 metrů. Ta se naopak prokousávala dopředu z devátého místa po plavání a třetím nejrychlejším během dokončila závod na pátém místě, deset sekund od medaile.

Výkony obou děvčat i dalších triatlonistů Lokomotivy mohou být pozvánkou na meziškolní soutěž v aquatlonu, kterou 4. května organizuje ZŠ kpt. Jaroše.