reklama 

Vlčí premiéra v rugby league: skalp favorita i parťáků z Krkonoš

21.4.2017  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 805

Trutnov - Ke svým prvním zápasům v rugby league nastoupili v sobotu hráči nově vznikajícího trutnovského týmu. A byla to premiéra, jak se patří. Trutnovští Vlci sice trénují na fotbalovém hřišti ve Volanově sotva pár týdnů, i tak ale přivezli z Vysočiny pomyslný bronz!

Vlčí premiéra v rugby league: skalp favorita i parťáků z Krkonoš

Přitom do Nové Vsi u Světlé, kde byla o uplynulém víkendu zahájena sezona v Divizi 2, odjížděl tým včetně řady nováčků bez velkých ambicí. Hlavním cílem bylo sbírání zkušeností, pro několik hráčů byl turnaj vůbec prvním kontaktem s opravdovým zápasem v rugby league. Nedostatek herní praxe ale hráči nahradili bojovností a nasazením, s čímž si soupeři nedokázali příliš poradit.

Staň se Vlkem!

Chceš i Ty zkusit něco nového? Tak můžeš přijít každé pondělí v 18 hodin na fotbalové hřiště do Volanova a třeba se stát jedním z nás.
Trutnov - Rugby League


 

V prvním zápase nastoupili trutnovští ragbisté proti pořadatelskému týmu z Havlíčkova Brodu. Orli patřili k jednoznačným favoritům soutěže. Vlci se ale opeřenců z Vysočiny nezalekli. Skóre otevřel svým prvním položením v kariéře talentovaný Tomáš Brejtr.

Na položení Košťála soupeř ještě našel odpověď a v poločase díky prokopnuté konverzi těsně vedl. Trutnov se ale nevzdal a po dalších dvou položeních Poura a Hovarda zápas otočil. Konečné skóre 18:14 znamenalo premiérovou výhru hned v prvním zápase sezony.

Povzbuzeni nečekaným úspěchem na úkor favorita chtěli Vlci v následujícím zápase skupiny překvapit i druhý tradiční tým Mikulov Roosters. Další opeřenci, tentokrát z Moravy, se ale ukázali být nad síly nováčků z Krkonoš. Ve vypjatém zápase plném individuálních chyb a nepřesností na obou stranách si připsali „try“ opět Brejtr s Hovardem, Kohouti však skórovali třikrát a brali výhru 14:10.

Jelikož v posledním zápase skupiny Havlíčkův Brod porazil Mikulov, rozhodovalo o postupu do finále skóre. Bylo tedy jasné, že o vítězství budou hrát domácí, Trutnov se utká o bronz a Mikulov o konečné páté místo.

Vzhledem k tomu, jak se vyvinula situace ve druhé skupině, kde druhý nováček Jilemnice šokoval vítězstvím nad vícenásobnými mistry republiky z Berouna a následně podlehl Hodonínu, schylovalo se k bratrovražednému souboji týmů z Krkonoš o poslední medaili.

Protože týmy Trutnova a Jilemnice spolu úzce spolupracují nejen v tréninku, vstupovali oba soupeři do utkání s cílem hlavně odehrát zápas bez zbytečných zranění. Nakonec však v hráčích převládla soutěživost a touha po vítězství, takže si sparing partneři nedarovali ani centimetr hřiště zadarmo. V zápase odehraném sice tvrdě, ale v přátelském duchu, dvakrát pokládal Košťál, ve druhém poločase pak opět Hovard a bylo rozhodnuto. Za Jilemnici jen korigoval nezastavitelný Zámrský na konečných 14:4. Na svém premiérovém turnaji tak Vlci získali bronz.

Kromě získaného skalpu pozdějšího vítěze turnaje mohou trutnovské ragbisty těšit předvedené výkony, kdy se zejména nováčci nezalekli podstatně zkušenějších soupeřů a sehráli s nimi vyrovnané partie. Trenéra může také těšit to, že se hráči drželi taktických pokynů, hráli jednoduše, tvrdě a nedopouštěli se příliš zbytečných chyb a ztrát míče.

Vlci z Trutnova na Vysočině rozhodně vzbudili pozornost a ukázali soupeřům, že s nimi musí v letošní sezóně počítat.

Díky za vystoupení na turnaji patří všem hráčům Trutnova, zvláštní poděkování pak „Šíleným Veverkám“ z Vrchlabí, které Vlkům zapůjčily své hráče na klíčové pozice tak, aby mohli nastoupit k zápasům v plném počtu.

Výsledky turnaje

skupina A
Havlíčkův Brod - Mikulov 18:12
Havlíčkův Brod - Trutnov 14:18
Mikulov - Trutnov 14:10

skupina B
Beroun - Hodonín 16:26
Beroun - Jilemnice 8:12
Hodonín - Jilemnice 14:8

play-off
o 5. místo: Mikulov - Beroun 16:18
o 3. místo: Trutnov - Jilemnice 14:4
finále: Havlíčkův Brod - Hodonín 12:10

(mko, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Iva Hrstková

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama