reklama 

Postup vybojovaly skoro všechny choreografie mažoretek Nemesis

17.5.2017  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 890

Trutnov - Sedm set soutěžících v sobotu a v neděli okolo čtyři sta padesáti. Víkendové mistrovství Čech mažoretek zaplnilo sportovní halu ZŠ Komenského. „Jsem spokojená jak z pohledu pořadatele, tak co se týká našich výsledků,“ sdělila Jana Šichová, hlavní organizátorka a trenérka trutnovského oddílu Nemesis. Domácí mažoretky obsadily sedm medailových umístění a další postupová místa na celorepublikový šampionát.

Postup vybojovaly skoro všechny choreografie mažoretek Nemesis

A právě postup bylo to jediné, na čem o víkendu záleželo, protože ten hlavní boj s hůlkami a třásněmi se uskuteční až příští víkend v Brně na finálovém závodě. Mistrovství Čech je teprve semifinále, a tak když se něco úplně nepovedlo, nemuselo to ještě tolik mrzet.

„Minulý rok se nám doma nezadařilo vůbec, protože holky byly nervózní, ale pak jsme všem ukázaly. Je to nevyzpytatelné,“ usmála se trenérka Šichová. O pár měsíců později se trutnovské mažoretky v chorvatské Poreči staly mistryněmi světa v soutěžích baton klasik a pom-pom klasik skupinových formací seniorek.

V porovnání s loňským šampionátem v Trutnově, kdy se odehrála jeho velká premiéra, však dívky z Nemesis dopadly lépe. „Kromě jedné sólistky juniorek postoupily do finále všechny choreografie,“ potěšilo Janu Šichovou.

A přestože se trutnovská děvčata představila jen v sobotní části mistrovství s hůlkou (baton), do Brna pojedou poslední květnový víkend i formace s třásněmi (pompony), které si postup zajistily už rovnou z regionálních kol.

V moravské metropoli pak nepůjde pouze o mistrovské medaile a tituly, ale ve hře budou i postupová místa na červnové mistrovství Evropy, které se uskuteční v italské Guilianově.

Výsledky mažoretek Nemesis na mistrovství Čech

1. místo - formace kadetky baton cl
1. místo - formace juniorky baton cl
1. místo - formace seniorky baton cl
1. místo - miniformace baton děti
1. místo - sólo baton děti T. Hospodková
2. místo - duo baton děti T. Hospodková, M. Lasíková
3. místo - sólo baton seniorky K. Jaklová
4. místo - miniformace baton juniorky
4. místo - duo baton seniorky K. Jaklová, A. Mikschová
5. místo - duo baton kadetky N. Jaklová, N. Potočková
7. místo - duo baton juniorky A. Klozová, J. Bydžovská
9. místo - sólo baton juniorky V. Hospodková

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš, archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama