reklama 

Stříbro z oblasti otevřelo tenistce Hrabalové dveře na republiku

22.5.2017  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 389

Trutnov - Jako jediná z trutnovských tenistů si zahraje na mistrovství republiky. Eliška Hrabalová zazářila minulý víkend na přeboru východočeské oblasti mladších žákyň v Pardubicích, kde si ziskem stříbrné medaile zajistila účast na republikovém šampionátu. Ten se uskuteční počátkem prázdnin v Mostě.

Stříbro z oblasti otevřelo tenistce Hrabalové dveře na republiku

Jedenáctiletá hráčka Lokomotivy v prvním kole bez větších problémů přešla přes Kateřinu Rakoušovou z Hlinska (6:1, 6:1) a poté stejně hladce vyprovodila z kurtu  Terezii Drášilovou z Pardubic (6:0, 6:1). Turnajová pětka se ve čtvrtfinále nezalekla ani první nasazené (!) Simony Válkové z Poličky, kterou zdolala po třísetové bitvě (2:6, 7:5, 6:2).

Ještě delší třísetový maraton podstoupila Eliška v semifinále proti nasazené trojce Emmě Roháčové z Hostinného. Trutnovská tenistka si sáhla až na dno svých sil a po první prohrané sadě 4:6 dokázala v koncovkách dalších dvou setů udržet pevnější nervy. Zvítězila dvakrát 7:5 a radovala se z postupu do finále.

V pondělním souboji o východočeský titul jí však únava z těžkých zápasů nedovolila navázat na skvělé výkony z předchozích dnů a Magdaléně Smékalové z Hlinska nakonec podlehla 3:6, 2:6. O tom, že únava opravdu měla vliv na její hru, vypovídá i výsledek včerejšího dalšího vzájemného utkání v rámci soutěže družstev v Junior tour. V Hradci Králové Eliška stejnou soupeřku porazila 4:6, 6:0, 6:4.

Mladší žáci si to o postup na mistrovství rozdávali v Ústí nad Orlicí. Nejdále se z trutnovských tenistů probojoval Martin Fiala. Ten postoupil přes oddílového spoluhráče Adama Sedláčka (6:4, 6:3) až do osmifinále, kde mu další postup přerazil královéhradecký Petr Matějíček (0:6, 3:6).

Vše si pak Martin vynahradil v deblu, kde spolu s havlíčkobrodským Lubošem Laštovičkou vybojoval první místo. Při cestě za zlatem postupně porazili páry Herman - Košek (6:1, 6:2), J. Růžička - Brůna (6:2, 6:2), Matějíček - Král (6:1, 6:0). Ve finále proti páru Vrtěna - Němec nejprve ztratili první set výsledkem 4:6, druhý získali poměrem 6:2 a tak o vítězi rozhodoval supertiebreak. V něm prokázali lepší nervy a vyhráli 10:6.

(jkr, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama