Konec roku ověnčený oblastním oceněním a devíti cennými kovy

10.1.2017  •  Ostatní sporty  •
čtenost 326

Trutnov - Závěr loňského roku byl pro oddíl tenisu TJ Loko Trutnov ve znamení úspěchů. Simona Křepinská získala prestižní ocenění za nejlepší mladší žákyni východočeské oblasti a její spoluhráči přivezli z turnajů devět cenných kovů.

V prostorách restaurace U Starého slona v Pardubicích se 28. prosince uskutečnila významná tenisová událost. Nejlepší oblastní hráči z kategorie mládeže si přijeli převzít prestižní ocenění a stejně jako po loňské sezoně tady měl Trutnov svého zástupce. Ocenění za první místo na východočeském oblastním žebříčku získala Simona Křepinská.

Kanářími nadějemi za rok 2016 byly vyhlášeny dorostenka Adriana Kovářová z TK Česká Třebová a starší žákyně Adéla Dörreová z TC DTJ Hradec Králové.

Oddíloví spoluhráči zatím sklízeli úspěchy na turnajích. Úspěšný byl zejména Tomáš Křepinský, který z turnaje starších žáků kategorie B přivezl dvě bronzové medaile. V Hradci Králové v singlech postupně porazil Lukáše Kelnara z Pardubic (6:1, 6:3), Jakuba Menšíka z Prostějova (6:4, 6:3) a Šimona Myslivce z Havířova (6:3, 6:3). Semifinálový soupeř Ondřej Válek z Třebíče však byl nad jeho síly a podlehl mu 2:6, 1:6. V deblech se spolu s Ondrou probojovali přes pár Blažka, Vašíř (6:1, 4:6, 1:0) do semifinále, kde je zastavila dvojice Palán, Hrdina (1:6, 5:7).

Tomáš je na obrázku vlevo.

Dobře si počínala i mladší žákyně Eliška Hrabalová, která na turnaji starších žákyň kategorie C ve Sportovním centru Linhart vybojovala bronz v singlech a k tomu přidala zlato v deblech. V prvním kole jednotlivců si bez problémů poradila s Lucií Horáčkovou z Mladé Boleslavi (6:1, 6:0) a poté v semifinále podlehla Zuzaně Horské z Karlových Varů (3:6, 5:7). Ve čtyřhrách spolu s Viktorií Moravcovou z místního klubu porazily jak pár Korencová, Škodová (6:3, 6:2), tak duo Horská, Šestáková (6:4, 6:3) a braly zlato.

Eliška je na obrázku vpravo.

Další medaile do své sbírky přidal Martin Fiala. Z turnaje mladších žáků C na Řevnické sportovní přivezl dvě stříbra. V singlech si nejdříve poradil s domácím Karlem Rychtaříkem (6:0, 6:0), Jana Fröhlicha z I.ČLTK Praha porazil (7:6, 6:0) a poté vyřídil i Jiřího Pokorného z TK Olymp Praha (6:2, 6:2). Padl až ve finále s Jonášem Kučerou z Liberce (3:6, 1:6). V deblech se spolu s Jirkou Pokorným probojoval přes páry Stichenwirth - Sudik (6:1, 6:0) a bratry Mojžíšovi (6:3, 6:3) do finále, kde už nestačili na dvojici Kučera - Holub (3:6, 0:6).

Martin je na fotce vlevo.

O další tři medaile se postarali z turnaje na TK Východočeská sportovní Aneta Martincová a Adam Sedláček. Aneta v singlech suverénně postoupila přes Adélu Svítilovou z Jihlavy (6:1, 6:2) a poté i Katku Váchovou z Havlíčkova Brodu (6:0, 6:2). V semifinále podlehla Nele Linhartové ze Sportovního centra Linhart (2:6, 2:6). Debly spolu s Natálií Brožovou zcela ovládly, když zdolaly páry Shejbalová - Svítilová (6:0, 6:3), Váchová - Havlová (6:3, 6:2) a ve finále Šimonková - Rendlová (7:5, 7:6). Bronzovou medaili z deblů přidal Adam Sedláček, který se spolu s Jáchymem Kulhánkem probojovali přes pár Zajicek - Pospíšil (6:0, 6:1) do semifinále, kde podlehli Mrvovi a Silbernáglovi (1:6, 2:6).