Stříbro a bronz z halových oblastních přeborů

14.1.2017  •  Ostatní sporty  •
čtenost 320

Trutnov - O minulém víkendu proběhly tenisové halové oblastní přebory mladšího žactva, kde se bojovalo o postupová místa na mistrovství České republiky. I když se nikdo z oddílu Lokomotivy na šampionát nekvalifikoval, hráči svými výkony nezklamali.

Mladší žáci bojovali o jedno postupové místo v Pardubicích, kde se představili Martin Fiala a Adam Sedláček. Martin nezklamal a získal stříbro alespoň v deblech. V singlech se dostal mezi osm nejlepších přes Matyáše Soumara z České Skalice 6:3, 6:1, poté jeho postup do dalšího kola zastavil Luboš Laštovička z Havlíčkova Brodu 4:6, 0:6. V deblech spolu se svitavským Jakubem Vrtěnou přehráli postupně páry Plachý - Košek (6:1, 6:2) a Krupička - Havlík (6:4, 6:2). Ve finále proti dvojici Filip - Matějíček jim deblový titul unikl jen o vlásek. Po prohraném prvním setu 2:6, zabojovali a druhý set získali v poměru 6:4, a tak o vítězi musel rozhodnout super-tiebreak. V něm se štěstí přiklonilo na stranu soupeřů a ti jej získali pro sebe 10:7.

Adam Sedláček v prvním kole prohrál s domácím Jakubem Šmejkalem 7:6 (1), 1:6, 2:6. V deblech spolu s Matyášem Soumarem v prvním kole snadno přešli přes pár Červinka - Čapek 6:1, 6:1, postup do semifinále jim však překazila dvojice Krupička - Havlík (5:7, 3:6).

Mezi mladšími žákyněmi, které ve Dvoře Králové soupeřily o dvě postupová místa, měl Trutnov hned tři želízka v ohni - Elišku Hrabalovou, Anetu Martincovou a Kláru Melicharovou. Nejblíže k postupu měla Eliška, která v singlech získala bronzovou medaili. V prvním kole nadělila oddílové spoluhráčce Kláře dva kanáry, poté si ve čtvrtfinále poradila i s Lilien Lašákovou z Pardubic (6:2, 6:2). Její vítězné tažení zastavila pozdější vítězka turnaje Magdaléna Smékalová z Hlinska. Po dramatickém průběhu zápasu jí nakonec podlehla 6:1,5:7, 3:6.

Aneta Martincová nepřešla přes první kolo, když podlehla pardubické Natálii Davidové 6:7, 3:6. V deblech Aneta spolu s Natálií Brožovou z Hradce Králové nastoupily proti domácímu páru Hřebačková - Jansová. První set vyhrály 7:6 (5), druhý ztratily 3:6 a v rozhodujícím super-tiebreaku prohrály 2:10.

Další trutnovští tenisté, bratři Zhánělovi, vyrazili na turnaj na SK Oaza v Praze a počínali si úspěšně. Starší Patrik přivezl stříbro ze singlů a společně s bratrem Šimonem i z deblů.

V singlech Patrik suverénně postupoval až do finále, když postupně přehrál Tomáše Reta z pražských Stodůlek (6:0, 6:1), poté Vojtu Jareše z Votic (6:3, 6:2) a v semifinále litvínovského Filipa Růžka (6:4, 6:2). Ve finále proti Robertu Němečkovi ztratil první set (6:7) v tiebreaku (1:7), druhý set vyhrál 6:2, rozhodující super-tiebreak bohužel prohrál 3:10.

Ve čtyřhře Patrik se Šimonem v prvním kole porazili bratry Retovy 7:6 (6), 6:1 a poté Růžka s Bodnárem 7:5, 6:4. Ve finále proti páru Němeček - Augustýn získala každá dvojice set (6:2, 3:6), a tak o vítězi opět rozhodoval super-tiebreak. Ten pro sebe vybojovali soupeři 10:6 a na Patrika se Šimonem zbylo „jen“ stříbro.