reklama 

Ligové juniorky dvakrát vítězně, porážky v kraji tolik nemrzí

11.10.2017  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 311

Trutnov - Naplno se roztočil kolotoč volejbalových zápasů pro všechny věkové kategorie, které v letošní sezóně Lokomotiva Trutnov obsadila, tedy opět i se žákyněmi.

Ligové juniorky dvakrát vítězně, porážky v kraji tolik nemrzí

Výsledkový sumář začneme od nejmladší kategorie a tou je krajský přebor v minivolejbalu. Ten se hraje ve třech hráčkách na menším hřišti a jde zde především o získávání volejbalových návyků s převedením do herní praxe. Krajský přebor se hraje turnajovým systémem šestičlenné skupiny a všichni účastníci se vystřídají v pořádání, nyní se hrálo v Náchodě. Děvčata mají za sebou první kolo a poměrně se jim dařilo. V průběžné tabulce jsou třetí za vedoucími Kvasinami a druhým Náchodem.

V ohlédnutí za výkony hráček Loko pokračujeme dalším krajským přeborem, tentokrát starších žákyň. Pro děvčata je to premiérová sezóna v této kategorii, kde je to také hlavně o sbírání zkušeností. Družstvo je zcela nově složené a poprvé zažilo zápasy v šestkovém volejbale na vlastní kůži. I kategorie starších žákyň se hraje turnajově a první kolo hostil Zbečníku. Žákyním se dařilo o poznání hůře než mladším spoluhráčkám, ale jak bylo řečeno, výsledky jsou až na druhém místě. Hlavní je získávání zkušeností a herní praxe.

Další kategorií, která nastupuje v krajském přeboru, jsou juniorky. Ty zajížděly k dvojzápasu již druhého kola do Třebechovic. Trutnovačky nastupovaly v hodně kombinované sestavě, která byla zapříčiněna nemocemi hráček a souběhem termínů s první ligou juniorek. Díky tomu byly nominovány hráčky ze sestavy starších žákyň, které k šestkovému volejbalu jen přičichly. Ani v těchto zápasech v podstatě nešlo o výsledek a soupeř toho využil. Trutnov velký odpor nekladl a podlehl dvakrát 0:3 na sety. V dalším kole čeká dívky opět souběh s první ligou, ale tentokrát na domácím hřišti. Do Trutnova v sobotu 21. října zavítá Třebeš.

Poslední obsazenou kategorií je první liga juniorek, která měla na programu druhé kolo. Hráčky Loko zajížděly na palubovku Nymburka. Pro Trutnov se jednalo o zcela neznámého soupeře, kterého dosud na hřišti v žádné soutěži nepotkal. I v tomto případě však byla sestava ořezána o nemocné hráčky, a to poměrně zásadně. Lokomotiva totiž k zápasům nastoupila jen v devíti hráčkách a jediný post, který měla hráčsky zdvojený, byly nahrávačky.

Trutnov do zápasu vstoupil velice dobře a poměrně snadno a rychle získal první set. Pak ale došlo k neobvyklému útlumu a další dva sety ztratil. Přestal se dařit servis, hráčkám úplně odešel příjem a hlavně se projevila omezená možnost střídání. Špatný výkon vygradoval zraněním kolene jedné z hráček a tím i její ztrátou pro další průběh hry.

Tento moment ale asi holky konečně herně nakopl. Dokázaly se vyhecovat, zabraly a zápas dotáhly až do tiebreaku, který výsledkem 15:13 získaly. Pro soupeře to byla díky vývoji zápasu trochu hořká kapka a pro hráčky Loko bodový zisk z již málem ztraceného zápasu.

V druhém utkání Trutnov smolně prohrál první set 24:26, stejným poměrem ale získal set druhý a pak si již zápas ohlídal. Po dalších dvou vyhraných sadách triumfoval 3:1. V dalším kole (také 21. října) Trutnovačky na domácím hřišti vyzvou zatím neporažené Střešovice a budou hájit průběžnou třetí příčku za Libercem a před dotírajícím Orionem Praha.

(bog, bgr)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Bohumil Gregor

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama