reklama 

Mladé gymnastky v krajském finále soutěže o Zlatý oříšek

11.10.2017  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 318

Trutnov - Krajské finále talentové soutěže pro děti do 15 let - Zlatý oříšek - se uskutečnilo v neděli již potřetí v sále Hankova domu ve Dvoře Králové. I Trutnov měl v soutěži, která je přehlídkou nadaných, šikovných a výjimečných dětí, které se věnují něčemu zajímavému, ať už v oblasti sportu, hudby, umění či vědy, své želízko v ohni - mladé teamgymové družstvo osmi gymnastek.

Mladé gymnastky v krajském finále soutěže o Zlatý oříšek

Letošní hlavní ceny si rozebrali tři jednotlivci - plavec Mikuláš Rudolf Cogan z Nové Paky, jezdkyně na koni Sára Kolaříková z Chlumce nad Cidlinou a klavíristka Šárka Kosařová z Bohuslavic.

Trutnovská děvčata získala cenu sponzora Amáta - šek na 1000 Kč na nákup výtvarných i jiných potřeb a společenskou hru, pohár a drobnější ceny. Osm gymnastek (ve složení Sabina Chaloupková, Adéla Seifertová, Alena Hauptová, Natálie Kolínová, Barbora Oravcová, Karolína Slavíková, Lenka Tylová a Pavlína Hellingerová) předvedlo na pódiu část pohybové skladby a dvě řady akrobatických prvků, za což je publikum včetně trenérek a doprovodného týmu odměnilo ohromným potleskem.

Navíc se dívky při „děkovačce“ prezentovaly každá svou sbírkou medailí, kterých v konečném součtu bylo dohromady přes čtyři stovky.

V mezičase, kdy se porota radila o vítězích, vyhlásila moderátorka Zlatého oříšku i soutěž pro diváky, do které trenérky Lída Oravcová a Kája Hellingerová přihlásily i malou čtyřletou gymnastku Kačenku Oravcovou. V triu společně s trenérkami, které jí dělaly „křoví“, vystřihla Káča krátkou akrobatickou řadu včetně těžkého silového prvku - přednosu. I díky aplausu sálu zaslouženě vyhrála.

(bog, lor)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama