reklama 

Varšavský bronz a teplické zlato pro judistu Honzu Lisého

11.10.2017  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 187

Trutnov - Na Českém poháru, ale i zahraniční soutěži se dokázal výrazně prosadit trutnovský judista Jan Lisý. Starší žák Lokomotivy o uplynulých víkendech uspěl nejdříve na mezinárodních závodech ve Varšavě a poté dobrou formu potvrdil v posledním kole národní pohárové soutěže.

Varšavský bronz a teplické zlato pro judistu Honzu Lisého

V turnaji v Polsku startovalo přes 1000 závodníků ze všech koutů Evropy. Barvy trutnovského klubu hájili Jan Lisý, Radek Gottwald a Matěj Krčmář. Radek a Matěj se neprosadili, za to Honza vybojoval skvělé třetí místo. V kategorii U15M ve váze o 66 kg, kde se pralo 39 závodníků, vyhrál nad Polákem Chromikem, Litevcem Karklinsem a pak i dalším Polákem Moćkunem. Podlehl až v semifinále, kde nestačila na Ukrajince Zaichenka.

Tuto sobotu se konalo poslední kolo Českého poháru v Teplicích. Na Memoriálu V. Prokeše potvrdil Jan Lisý svou fazónu a přidal se k němu i David Šopinec. Honza bez zaváhání zvítězil a David vybojoval třetí místo.

Pro oba byl turnaj generálkou před republikou, kam už tito dva judisté mají postup dávno zajištěný. O mistrovskou medaili se Honza bude prát v sobotu 21. října v Jičíně, Davida čeká vrcholný turnaj sezony v Mladé Boleslavi.

Kolik dalších borců Lokomotivy se nominuje, se dozvíme začátkem příštího týdne.

(bog, rgo)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama