Čtyři tenisté Loko na mistrovství uspěli v prvním kole. Pak padli

31.8.2017  •  Ostatní sporty  •
čtenost 488

Trutnov - Husarský kousek se povedl tenisovým nadějím z oddílu Lokomotivy, když čtyři hráči se v letošní sezoně nominovali na mistrovství republiky.

Simona Křepinská.

V kategorii mladších žáků o prázdninách klub reprezentovali Martin Fiala v Liberci a Eliška Hrabalová v Mostě. Oba shodně uhráli výborné první kolo, když na raketě Martina skončil Sebastian Chodura z Prostějova (6:1, 7:6) a Eliška si poradila po velkém boji se Simonou Válkovou z Poličky (5:7, 6:3, 6:4).

Tenisový nábor

Prázdniny pomalu končí a oddíl tenisu TJ Loko Trutnov se těší na nové tváře (5 - 9 let), které by rád pozval na tenisový nábor. Ten se bude konat v pondělí 4. září a v pátek 8. září, vždy od 15 do 17 hodin na dvorcích Lokomotivy.

Zápasy druhého kola jim ovšem už nevyšly podle představ a ze šampionátů byli vyřazeni, stejně jako sourozenci Simona a Tomáš Křepinští. Ti si zajistili účast na mistrovství v kategorii starších žáků. Simona v Jablonci vyhrála v prvním kole nad Kateřinou Bezdíčkovou z Tábora (6:3,7:6). Tomáš si ve Frýdlantu poradil s libereckým Jakubem Novákem 6:3,6:3.

V srpnu pak dalšího výborného výsledku dosáhla Eliška Hrabalová, která na turnaji starších žákyň kategorie B v Chrudimi postoupila až do semifinále, kde nestačila na Simonu Wirglerovou ze Znojma (0:6, 2:6). Na cestě za bronzovou medailí postupně porazila Karin Kratochvílovou (7:5, 6:3), Sáru Brabcovou (6:4, 6:1) a velkou rivalku z DTJ Hradec Králové Márii Kunitsynu (6:0,6:4).

Eliška Hrabalová (vpravo) na turnaji v Chrudimi.

Tomášovi Křepinskému se dařilo v deblech na „béčkovém“ turnaji starších žáků v Ústí nad Orlicí, kde minulý týden se svým parťákem Dominikem Horálkem ze Žamberka padli až ve finále. S párem Jupa - Padevět prohráli dvakrát 2:6.

V mladších žácích uhráli tento měsíc ještě výborné výsledky Adam Sedláček v Holicích a Aneta Martincová v Hradci Králové. Adam vybojoval třetí místo, když až v semifinále podlehl pozdějšímu vítězi Petrovi Matějíčkovi z DTJ (4:6,3:6). Aneta padla až ve finále s Dominikou Růtovou ze Dvora Králové. Chuť si však spravila ve finále deblů, kde se svoji finálovou přemožitelkou slavili vítězství 6:4,6:3 nad dvojicí Peřinová-Johanová. Ve starších žácích vybojoval dvě třetí místa Oliver Lidický na turnajích v Bakově nad Jizerou a v Mělníku.

Aneta Martincová (vlevo) s vítězkou Dominikou Růtovou.

Věkem sice ještě dorostenka Kristýna Kvochová se blýskla na dvou dospěláckých turnajích na kurtech TJ Solidarita Praha. Sedmnáctiletá hráčka nejprve 12. srpna postoupila až do finále, kde jí o vítězství připravila Natálie Kohoutková, s níž prohrála po velkém boji 6:2,3:6,2:6. O týden později si ale vše vynahradila. Ve finále nedala šanci Zuzaně Plevové (6:2, 6:3). Společně pak tyto hráčky ještě slavily titul ve čtyřhře.

Poslední srpnovou sobotu se na trutnovských kurtech konala  kvalifikace na MČR neregistrovaných hráčů. Z pětadvaceti hráčů z celé republiky se nejvíce dařilo Michalu Pešoutovi z Jihlavy, který ve finále porazil Jiřího Lohniského z Holic 6:3. Už na třetím místě však skončil Honza Roth z místního tenisového oddílu. Čtyřiačtyřicetiletý hráč předváděl po celý den neskutečný tenis a porazil postupně pět soupeřů. Nestačil až na pozdějšího vítěze, přesto se kvalifikoval na MČR do Prostějova!