Rekreační tenisté bojovali na jubilejním Rekreant Cupu a také o postup na mistrovství

11.8.2017  •  Ostatní sporty  •
čtenost 700

Trutnov - Na přelomu července a srpna se na kurtech Lokomotivy odehrály dva výborně obsazené rekreační tenisové turnaje.

V sobotu 29. července se za krásného slunného počasí sjeli do Trutnova hráči na tradiční Rekreant Cup, který tady má již více než desetiletou tradici.

V turnaji se opět zaskvěl nestárnoucí Olda Vágner z Mladých Buků, který si odnesl trofej pro vítěze útěchy s turnajovou bilancí šesti vítězství a dvou porážek. Role favoritů splnili ve skupinách čtyři nasazení hráči, kteří se potkali až v semifinále.

V tom prvním se utkali dva nejlepší trutnovští hráči, když Oldovi Martincovi se podařilo po nepovedeném úvodu dovézt utkání s Filipem Rapanem do vítězného konce 6:4. Ve druhém semifinále Mirek Vojtíšek ze Dvora Králové.vybičoval k výbornému výkonu, ale na Marcela Dobreva z Hradce to nestačilo a prohrál 4:6.

Vojtíšek si spravil chuť v souboji o třetí místo, kde dominoval a Rapana porazil 6:2. Finálový zápas rozhodly neproměněné šance Martince a Dobrevova jistá ruka, a tak se hradecký hráč mohl po výsledku 6:1 radovat z dalšího triumfu a dokázal tak, že je nejlepším rekreačním tenistou v Královéhradeckém kraji.

V sobotu 5. srpna se dvanáct deblových párů ze širokého okolí na trutnovských kurtech utkalo o čtyři místa zaručující účast na mistrovství republiky neregistrovaných tenistů v Prostějově.

Hráči se museli prokousat složitými boji ve skupinách. Ti, kdo se nedostali do čtvrtfinále, si zahráli o útěchu. Vítězem této části turnaje se stala jediná mixovaná dvojice Aneta Bulíčková - Ondra Tománek z Pardubic.

O třetí místo si to rozdaly také páry z města perníku a úspěšnější byli Petr Škůrek s Janem Vašíčkem, kteří zvítězili 7:6 nad Jiřími Střílkem a Lohniským.

V turnaji si skvěle vedla nově složená dvojice dvou posledních vítězů Rekreant Cupu, Oldy Martince z Trutnova a Marcela Dobreva z Hradce Králové. Po pěti vítězných duelech dosvištěli až do finále, kde však narazili na deblové specialisty z Hostinného. Martin Šneberk a Jan Doubal ovládli zápas hladce 6:1. V Trutnově vyhráli potřetí v řadě.

Všechny čtyři nejlepší páry si zajistily postup na MČR do Prostějova, které je jakousi Mekkou neregistrovaných tenistů v republice.