Medailové úspěchy Křepinského a Hrabalové na vyšších turnajích

26.2.2017  •  Ostatní sporty  •
čtenost 327

Trutnov - Zimní halová tenisová sezona vstupuje druhé fáze. Ve skvělém únorovém finiši pokračovali mladí tenisté a tenistky TJ Loko Trutnov, kteří v minulých dnech na turnajích vybojovali dvě zlaté, tři stříbrné a sedm bronzových medailí, z toho tři medaile - zlatou, stříbrnou a bronzovou - z turnajů vyšší kategorie B.

Tomáš Křepinský ovládl turnaj na TK Kontruktiva a v kategorii starších žáků získal první zlato z turnaje kategorie B v jednotlivcích a k tomu přidal bronz ze čtyřher.

Výsledky dvouhry:
1. kolo: Apltauer Filip (TK OlympPraha) 6:1, 6:2
2. kolo: Halgaš Martin (TJ Radlice)  6:2, 6:0
čtvrtfinále: Agovič Semi (Lob S.A. Bohnice) 6:2, 6:2
semifinále: Padevět Jonáš (Tenis Dobříš) 6:2, 6:4
finále: Palán David (TK Spartak Jihlava) 6:0, 6:3

Po posledním vyhraném míči spadl Tomášovi kámen ze srdce. V samém závěru finále totiž nejdřív nevyužil tři mečboly, poté odvrátil tři brejkboly soupeře, úspěšný byl až při čtvrtém mečbolu, který proměnil a slavil zatím největší úspěch ve starších žácích.

Výsledky čtyřhry:
čtvrtfinále: Křepinský/Fáček - Klír/Padevět 6:3, 6:2
semifinále: Palán/Hrdina - Křepinský/Fáček 6:4, 5:7, 1:0 (2)

Semifinále čtyřhry bylo ve znamení nevyužitých příležitostí. Tomáš s Erikem v prvním setu vedli 4:1 a nakonec jej ztratili. Po vyhraném druhém setu zahájili rozhodující supertiebreak šňůrou nevynucených chyb. Bodovou ztrátu z jeho úvodu už nedokázali srovnat a zbyl na ně „jen“ bronz.

Skvěle si počínala též Eliška Hrabalová, která na turnaji kategorie B mladších žákyň na TO Sokol Nehvizdy spolu s Magdalénou Smékalovou z TK Hlinsko vybojovala stříbro v deblech. Je to jeden z jejích největších letošních úspěchů. Eliška a Majda měly zlato na dosah. V závěru zápasu však neproměnily několik mečbolů, a tak jim zlato vyfoukly soupeřky.

1. kolo: Smékalová, Hrabalová – Syrová, Líbalová 6:2, 6:1
čtvrtfinále: Smékalová, Hrabalová – Kopřivová, Valentová 6:1, 6:4
semifinále: Smékalová, Hrabalová - Starečková, Látalová 7:6, 5:7, 1:0 (7)
finále: Heřmanová, Zámečníková - Smékalová, Hrabalová 4:6, 6:4, 1:0 (11)

Další zlato do své sbírky přidal Martin Fiala. Na turnaji na LTC Vysoké Mýto si na cestě za prvním místem bez větších problémů poradil nejprve s letohradským Benediktem Schleissem (6:0, 6:0), poté s českoskalickým Matyášem Soumarem (6:3, 6:4) a ve finále s pardubickým Šimonem Šmejkalem (6:1, 6:1).

Úspěšní byli též další oddíloví tenisté a tenistky. Ester Köhlerová vybojovala stříbro ze singlů na turnaji na Tenis-Centrum DTJ HK.

1. kolo: Vašíčková Michelle (LTC Pardubice) 6:2, 6:0
čtvrtfinále: Nývltová Natálie 6:3, 6:2
semifinále: Prouzová Anna-Marie (z domácího klubu) 6:4, 6:1
finále: Škuligová Markéta (TK Pernštýn 1897 Pardubice) 3:6, 3:6

Hned tři medaile přivezly tenistky Lokomotivy z turnaje starších žákyň na Lob S.A. Bohnice. Aneta Martincová vybojovala bronz ze singlů a k tomu přidala stříbro z deblů. Daniela Hrudíková získala bronz z deblů, když ji na cestě do semifinále porazila Aneta s Lucií Urbanovou z TK AGROFERT Prostějov.

1. kolo: Martincová Aneta - Hrudíková Daniela       6:3, 6:4
čtvrtfinále: Martincová Aneta - Šaranová Lillian (TK Znojmo) 7:5, 6:2
semifinále: Prepslová Agáta (TC ESO Praha) - Martincová Aneta 6:0, 6:2

semifinále: Urbanová (Prostějov), Martincová - Hrudíková, Šaranová 6:2, 6:3
finále: Sanders, Prepslová (obě Praha) - Urbanová, Martincová 6:2, 0:6, 1:0

Dva bronzy přivezl z TC Dvůr Králové také Adam Sedláček.

1. kolo: Martinovič Filip (TO VOKD Ostrava) 6:4, 6:4
čtvrtfinále: El Gazzar Tarek (TC DTJ HK) 3:6, 6:3, 1:0 (7)
semifinále: Soumar Matyáš - Sedláček Adam 6:2, 6:3

čtvrtfinále: Sedláček, Soumar - Javůrek, Podrábský (Úpice) 6:0, 6:0
semifinále: Všetečka, Filip (domácí klub) - Sedláček, Soumar 6:2, 6:3

Tři bronzy vybojovali bratři Zhánělovi na turnaji na Tempo Praha. Starší z bratrů Patrik získal bronz ze singlů, když nejprve porazil pražského Daniela Beneše - 6:3, 6:3 a poté českobrodského Jana Ledvinu - 4:6, 6:3, 1:0 (2). Jeho vítězné tažení v semifinále zastavil pozdější vítěz turnaje Vojtěch Hadaščok z LTC Mladá Boleslav 2:6, 1:6. Ve čtyřhrách společně s mladším bratrem Šimonem vybojovali bronz, když porazili pražský pár Sina - Mitáš 6:4, 6:1 a v semifinále podlehli pozdějšímu vítěznému páru Charvát - Krištůfek 1:6, 3:6.