Skvělé stříbrné tažení karatisty Dominika Majery v Budapešti

18.9.2017  •  Ostatní sporty  •
čtenost 302

Trutnov - Obrovským úspěchem skončila účast Dominika Majery, který reprezentuje SKBU Trutnov, na 20. ročníku turnaje karate s celosvětovou účastí Budapest Open Hayashi Cup. Víkendového turnaje v hlavním městě Maďarska se zúčastnilo se 1900 závodníků z 25 zemí světa, mimo evropských zemí i například z Egypta, Ghany, Kanady, Brazílie apod.

Dominik byl jediným závodníkem oddílu karate Sportovního klubu bojových umění Trutnov, který se tohoto prestižního turnaje zúčastnil. Nastoupil v kategorii kumite junioři +76 kg a to i přesto, že by mohl se svoji váhou soutěžit v kategorii nižší.

V jeho váhové kategorii nastoupilo k zápasům o cenné kovy 22 závodníků. Dominik zúročil letní přípravu a hned na prvním turnaji po letní pauze dokázal uspět, když v prvním kole porazil ukrajinského závodníka Maltseva 1:0, ve druhém kole vyhrál kopem mawaši-geri 2:0 nad Italem Erbou, ve třetím kole vyřídil dalšího ukrajinského borce Stetsenka na první techniku. V semifinále mu soupeř kvůli zranění nenastoupil.

Finále se slovenským reprezentantem Kósou bylo celý zápas velice vyrovnané. Dominikovi neuznali kop na střed těla a bohužel tři sekundy před koncem zápasu ho soupeř podmetl a následným úderem zabodoval. Dominik již neměl čas stav zápasu otočit nebo srovnat a obsadil tak vynikající druhé místo.

Pro Dominika a trutnovský klub karate je to mimořádný úspěch. Výsledek je příslibem do podzimní části závodní sezóny. Také je potvrzením správně nastoupené cesty tréninkové přípravy sportovního kumite. Cílem je nejen nominace a snaha o co nejlepší výsledky na mistrovství republiky, ale i reprezentace na evropských, případně i světových turnajích.