reklama 

VIDEO: Lyžař Mike Ophoff „držel krok“ s českou reprezentací

5.9.2017  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 440

Trutnov - Lyžaři z Olfin Car Ski teamu se vrátili z dvoudenních závodů na Božím Daru, kde se konal 1. ročník Poháru Centrálního Krušnohoří na kolečkových lyžích. Před začátkem sezony tak mohli Trutnovští porovnat své síly s nejlepšími lyžaři z české reprezentace a německými závodníky. Závod se skládal z prologu na kolečkových lyžích, běhu a stíhacího závodu na kolečkových lyžích.

VIDEO: Lyžař Mike Ophoff „držel krok“ s českou reprezentací

Sobotnímu dopoledni, kdy se jel prolog na kolečkových lyžích, nepřálo počasí a hlavní kategorii mužů doprovodil dokonce déšť. Odpoledne, již za lepšího počasí, se běžel na Jahodové louce náročný kros. Podle výsledků z úvodních závodů se v neděli jel stíhací závod na kolečkových lyžích.

V hlavních kategoriích zvítězili reprezentanti Martin Jakš z Dukly Liberec a Petra Nováková z pořádajícího LK Slovan Karlovy Vary. Oba se stali držiteli krásného putovního poháru skleněné kolečkové lyže.

Výborného výsledku dosáhl olfiňák Mike Ophoff, který se jako junior postavil na start společně s muži a doslova dýchal na záda všem „áčkařům“ z Dukly Liberec. V celkovém pořadí pak obsadil krásné 10. místo a stal se nejlepším juniorským závodníkem. Skvělých výkonů dosáhli také starší dorostenci Martin Adamec a Vendulka Mračková (celkově 12. příčka), mladší dorostenka Eliška Kálalová (11. místo) a Terka Beranová (9. místo).

Součástí víkendové akce byla rovněž obratnostní jízda na bruslích a lyžích určená žactvu, které následně absolvovalo, stejně jako starší závodníci, cross na Jahodové louce. Elišce Bímanové se podařilo vybojovat stříbro, kdy za německou závodnicí zaostávala jen několik málo sekund, skvělého umístění dosáhl také Jirka Matoulek, který se dokázal prosadit mezi staršími běžci a vybojoval 5. místo.

Tento víkend odstartují závody ve Vysokém nad Jizerou sérii přespolních běhů.

(bog, abi)
redakce@trutnovinky.cz

foto, video: Andrea Bímanová

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama