reklama 

Gymnastika „veteránů“. Není důležité zvítězit, ale vydržet

14.3.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1353

Trutnov - Dvě desítky gymnastek a gymnastů se sešlo v tělocvičnách ZŠ Komenského při 33. ročníku závodu O Trautenberkův korbel. Tato soutěž pro všechny dospívající a hlavně dospělé gymnastky a gymnasty se řídí heslem - Není důležité zvítězit, ale vydržet.

Gymnastika „veteránů“. Není důležité zvítězit, ale vydržet

V kategorii B soutěžila dvoučlenná družstva ve volitelném gymnastickém trojboji. Při letošním ročníku se z Trutnovských nejlépe dařilo sesterské dvojici úspěšných závodnic, trenérek i rozhodčích Veronice a Elišce Krejčí, které obsadily pěkné čtvrté místo.

V kategorii A měl gymnastický oddíl Spartak Trutnov několik želízek v ohni. Z trenérských rolí se do rolí závodníků převlékly hned tři dvojice.

Ve volitelném dvojboji, kdy se do výsledku započítávají nejlepší bodová ohodnocení každého závodníka na dvou nářadích, se navíc zohledňuje i bonifikace za věk. Krásné výkony soutěžících byly průběžně hodnoceny zkušenými rozhodčími v čele Evou Rudolfovou. A tělocvičnou se rozléhal zasloužený potlesk.

Nestárnoucí a energií překypující Hanka Jarošová (Dítětová) spolu s vynikající Věrkou Sáblíkovou (Kuhnovou) překvapovaly nejen těžkými akrobatickými prvky na akrobacii, ale i ladností a odvahou na kladině. Právem z rukou zakladatele závodu Václava Hejzáka převzaly ocenění nejvyšší a zlatou medaili.

Dařilo se také druhé trenérské dvojici Lídě Oravcové (Münsterové) a Káje Hellingerové (Voplatkové). Za své výkony získaly stříbro a Lída si tak parádně zpříjemnila oslavu svých kulatých narozenin i s překvapením v podobě karikatury svojí maličkosti, kde jinde něž na hrazdě.

Na třetí stupínek pozvala moderátorka soutěže Svatka Kozáková zkušenou trutnovskou gymnastku Petru Dušánkovou - Davidovou spolu s trenérem gymnastické přípravky, talentovaným gymnastou Milošem Tomanem. Ten, na co „sáhl“, to se mu podařilo. Příští rok by mohl překvapit sestavou snad i na kladině…

Zápolení „veteránů“ bylo ukončeno kolem půl jedenácté dopolední, kdy už se na „Komendu“ sjelo dalších sto třicet závodníků a závodnic, aby poměřilo síly při Okresním přeboru v gymnastickém čtyřboji. Gymnastky a gymnasté (přihlášená byla i třicítka chlapců) z Trutnova, Plhova, Náchoda, Vrchlabí, Police nad Metují, Jaroměře, Broumova, Dvora Králové nad Labem a Předměřic závodili ve vypsaných čtrnácti kategoriích.

Nejlépe se dařilo, první místo a titul Okresního přeborníka získali Šimon Krátký, Jáchym Petr, Antonín David, Karel Toman a Pavlína Hellingerová. Druhou příčku obsadili Nikola Sáblíková, Laura Svítková, Dominik Karel Janko, Matyáš Vogler, Antonín Škoda a Matteo Smrc. Bronzovou medaili získali Bára Hetešová, Kateřina Oravcová a Adam Svatoš.

Dalším gymnastickým závodem v domácím prostředí bude krajský přebor, který se uskuteční 7. dubna. Nejlepší závodníci a závodnice z něj postoupí do republikového finále v Doubí u Třeboně.

(lor, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama