reklama 

Volejbalistky bojují v nadstavbě, doma porazily Pardubice i Českou Třebovou

11.3.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 562

Trutnov - Naplno je rozeběhlá nadstavbová část první ligy volejbalistek, kam postoupily ze šesti základních skupiny tři nejlepší týmy a dle předem stanoveného klíče se sloučily s dalšími třemi týmy z jiné skupiny. Trutnov do této části sezóny šel ze třetího místa a bojuje v ní s Pardubicemi, Hradcem Králové a Českou Třebovou. Postupem do nadstavby se zároveň vyhnul barážovým zápasům a soutěž udržel i pro příští sezónu. To byl letos hlavní cíl, se kterým do ligové sezóny vstupoval.

Volejbalistky bojují v nadstavbě, doma porazily Pardubice i Českou Třebovou

Zápasy nadstavbové části Trutnov rozehrál na palubovce České Třebové a po nemastném neslaném výkonu podlehl 1:3 a 0:3. V Třebové se hrálo v hale, která je nechvalně proslulá pádem střechy, a tak jediným plusem tohoto zápasu bylo, že tentokrát střecha vydržela.

V domácím zápase s Pardubicemi se hodlaly Trutnovačky výkonově rehabilitovat za špatný vstup do nadstavby a samy sebe přesvědčit, že volejbal hrát umí. Do prvního zápasu vstoupily velice dobře a záhy vedly 2:0 na sety. Pak jakoby se lekly snadného vítězství, znervózněly a zápas dokázaly prováhat až do tiebreaku.  V něm prohrávaly již 1:6 a až poté pochopily, že s takovouto hrou zápas nevyhrají. Šňůrou bodů ho dokázaly ještě zvrátit na svou stranu a brát tak dva body za vítězství 3:2 na sety. V zápase druhém se žádné drama již nekonalo a holky Pardubice vyprovodily rychlým výsledkem 3:0 na sety. Herní výkon druhého zápasu již tak naznačoval zlepšení formy.

To se poté potvrdilo ve víkendovém zápase opět s Českou Třebovou, jen tentokrát na domácím hřišti. Trutnovačky věděly, že je nečeká snadný zápas, ale zároveň do něj byly zdravě nabuzeny. Velkým plusem v zápasech je pro holky vždy účast Káji Matějů, kterou ale bohužel „brzdí“ školní povinnosti a svou účast na zápasech pečlivě dávkuje. Nyní na hřišti byla a holky jako kapitánka příkladně táhla k úspěchu.

První zápas byl hodně nervózní a soupeřky se doslova přetahovaly o každý míč. První i druhý set tak skončil poměrem 25:23 pro domácí a jednalo se zřejmě o nejkvalitnější volejbal, jaký Trutnov letos doma předváděl. Třetí set byl již v režii Trutnova a zápas byl dobojován výsledkem 3:0 na sety.  V zápase druhém byl soupeř ji trochu nalomen a více vzdoroval jen v prvním setu, který skončil také výsledkem 25:23. Další dva sety již byly jasnou demonstrací trutnovské dominance a celý zápas skončil 3:0 na sety.

Holky divákům v obou zápasech nabídly velkou bojovnost a svižný a důrazný volejbal, který se musel líbit. Zápas si užily a po delší době si také střihly vítěznou rybičku pro fanoušky.

Program nadstavby pokračuje zápasy v Pardubicích, Hradci Králové a končí v dubnu domácím derby s Hradcem Králové.

Souběžně se o víkendu hrál na domácím hřišti dvojzápas krajského přeboru juniorek a Trutnov v něm hostil družstvo Sokola Nechanice. Také v tomto souboji holky úspěšně bojovaly a zápasy skončily vítězstvím 3:1 a 3:0 na sety a také zde potřebovaly odčinit zaváhání v předchozích zápasech s týmem Sokola Třebeš, kde jednou vyhrály a jednou prohrály.  V kraji čekají juniorky zápasy v Hradci Králové, Hronově a sezónu zakončí také v dubnu domácím zápasem s Jičínem.

(bgr, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama