reklama 

Softballistky mají prozatím dobojováno

27.6.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 625

O víkendu skončila jarní část softballové sezony. Softballistky SK Horní Staré Město si vůbec nevedou špatně. V dlouhodobé soutěži, pořádané Českou softballovou asociací mají zastoupení ve třech kategoriích. Hrají druhou českou softballovou ligu žen, extraligu kadetek (do 16 let) a extraligu žákyň (do 13 let).

Softballistky mají prozatím dobojováno

Uplynulý víkend právě ženy hostily turnaj, v kterém potvrdily, že jsou momentálně v druhé lize na tom nejlépe. O bod vedou nad Čechií Praha. A budou se rozhodovat, zda se od příští sezony pokusí zabodovat v Extralize žen nebo zda zůstanou ve druhé lize. Rozdíl mezi těmito ligami je patrný. Budou chybět nadhazovačky i kvalitnější pálkařky. Ale vše má řešení.

 1. SK Horní Staré Město
 2. SC Čechie Praha
 3. SaBaT Praha
 4. PV Praha
 5. Blesk Jablonec nad Nisou
 6. Miners Kladno

Extraliga kadetek je na tom podobně, současně ale bohužel pro nepřízeň počasí nebylo dohráno poslední kolo a bude se dohrávat na konci léta. Nicméně kadetkám roste forma a určitě budou chtít bojovat o medaile na MČR v září.

 1. Tempo Praha
 2. SK Horní Staré Město
 3. Arrows Ostrava
 4. Cats Brno
 5. Eagles Praha

Žákyně si při posledním turnaji v Ostravě také polepšily, současně jsou na třetím místě. Také u nich je vidět zlepšení:

 1. SK Joudrs Prha
 2. Arrows Ostrava
 3. SK Horní Staré Město
 4. SC Pigs Trhové Sviny
 5. Eagles Praha

Letos čeká klub hodně práce. V současné době zveřejnila Česká softballová asociace dokument, který mění na příští rok mládežnické kategorie, takže všechny kluby a oddíly mají momentálně plné hlavy starostí, jak postavit soutěže tak, aby všechny děti hrály, aby bylo k družstvům dostatečné trenérské obsazení, co s talentovanou mládeží apod. Kadetky U16 se mění na U15, juniorky z U22 se mění na U18.

„Hlavním argumentem je to, že se kategorie mění i ve světě a tím pádem musíme reagovat i my. Mistrovství Evropy kadetek v příštím roce ale ještě zůstává pro kategorii U16. Hostit ho bude Záhřeb. Doufám, že tam uvidím i některé naše odchovankyně,“ řekla trenérka

(jkl, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama