reklama 

Triumf! Powerlifteři z Trutnova získali tituly mistra Evropy

12.6.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 607

Ve francouzském městě Nancy se konalo Mistrovství Evropy GPC v powerliftingu. Do soutěže zasáhli i tři zástupci Spartaku Powerlifting Trutnov, kteří přivezli tři zlaté medaile a jednu bronzovou.

Triumf! Powerlifteři z Trutnova získali tituly mistra Evropy

Jako první nastoupil Libor Hurdálek, který po výkonech 240 kilogramů dřep, 170 benchpress, 220 mrtvý tah a součtem 630 kilogramů vybojoval titul mistra Evropy v silovém trojboji Equip ve váhové kategorii 100 kilogramů mužů masters 60 až 64 let. V absolutním pořadí masters mužů nad 40 let bez rozdílu vah Libor obsadil druhé místo.

Další zástupce Spartaku Jaroslav Tomanec nastoupil na disciplínu mrtvý tah Equip a výkonem 160 kg se stal mistrem Evropy v kategorii 82,5 kg masters 75 až 80 let. V absolutním pořadí mužů nad 40 let se Jaroslav umístil rovněž na druhém místě.

Výkonem 220 kg vybojoval první místo a titul mistra Evropy v kategorii Open 24 až 39 let do 100 kg Jan Sztefek v disciplíně dřep RAW. V absolutním pořadí mužů Open bez rozdílu vah pak získal druhé místo. Honza nastoupil ještě k disciplíně mrtvý tah RAW ve stejné kategorii a zde výkonem 250 kg obsadil třetí místo.

Velké uznání na ME Evropy získali i nakladači Spartak Powerlifting Trutnov. Velice chváleni byli už na loňském mistrovství světa, které se konalo v Trutnově. Francouzský pořadatel proto vsadil na jistotu a vyžádal si pro ME celý náš tým nakladačů a „kluci“ opět potvrdili své kvality. Tým nakladačů si zaslouží obrovské uznání, protože v zahraničí potvrdili, že v Trutnově je powerlifting na vysoké světové úrovni.

Libor Hurdálek
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Spartak
Powerlifting Trutnov

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama