reklama 

Ve finále poháru Aquatlon do škol vybojovali zlato i žáci z Trutnova

14.6.2018  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 486

Podruhé za sebou hostil Trutnov finále poháru Aquatlon do škol a Para Aquatlon do škol 2018. Tato dvoudenní sportovní akce byla vypsaná pro žáky základních a středních škol, víceletá gymnázia i tělesně postižené žáky v kategorii jednotlivců.

Ve finále poháru Aquatlon do škol vybojovali zlato i žáci z Trutnova

Účastníci se utkali v pěti kategoriích v plavání volným způsobem na 25, 50, 100 a 200 metrů a dále v běhu na 400, 800, 1500 a 2000 metrů. První den soutěže se v bazénu konala plavecká část. „Naměřené časy nasvědčovaly, že cenné kovy se budou brát pouze za špičkové výkony,“ uvedl garant akce Petr Karajanis.

Jen pro představu: v kategorii IV. chlapci zaplaval Jakub Marek ze Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka z Brna na 100 metrů čas 1:01,40 minuty! Druhý den byla na programu běžecká část na atletickém stadionu. I na oválu byly zaznamenány kvalitní běžecké výkony. Za zmínku stojí čas 6:15,54 minuty na 2000 metrů, který zaběhl v kategorii V. chlapci Michal Michal ze SPŠ Tábor.

O mistrovských titulech rozhodly až součty časů z plavecké a běžecké části závodu. A jak si vedli nejlepší závodníci z Trutnova? Zlaté medaile z finále poháru Aquatlon do škol 2018 vybojovali Samuel Luca Prášek, Daniel Nello Prášek, Kateřina Kašparová a Petr Januš, všichni ze ZŠ kpt. Jaroše. Dále Adéla Barvínková ze ZŠ V Domcích a Anežka Pěničková z VOŠ a SZŠ.

Nejlepší závodníci v jednotlivých kategoriích, kteří se umístili na stupních vítězů, obdrželi medaile, diplomy a věcné ceny. Vítězové si navíc z Trutnova odvezli tituly mistrů ČR v aquatlonu ZŠ a SŠ pro školní rok 2017/2018. Více fotografií najdete zde.

Petr Karajanis
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv ZŠ kpt. Jaroše

 

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama